لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۹ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۱۶

کاروان زهر

هفتاد معتاد مواد مخدر از شهر کابل به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند

آرشیف، کمپاین جمع آوری معتادان مواد مخدر در شهر کابل

هفتاد معتاد مواد مخدر از شهر کابل جمع آوری و به شفاخانه ترک اعتیاد انتقال داده شدند.

محمد ظاهر سلطانی رئیس شفاخانه هزار بستر تداوی معتادان ابن سینا به رادیو آزادی گفت، کارمندان ریاست کاهش تقاضا به مواد مخدر به همکاری پولیس، ۷۰ تن معتاد مواد مخدر را از تپه مرنجان مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل جمع آوری کردند و آنان را جهت تداوی به مرکز تداوی ابن سینا انتقال دادند.

قابل یاد آوری است که از آغاز سال‌جاری شمسی تا حال، این دومین بار است که معتادان جهت تداوی به مراکز ترک اعتیاد انتقال می‌یابند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

دستگیری ۹ تن هنگام قاچاق مواد مخدر در کابل 

آرشیف، شماری از متهمان دستگیرشده توسط نیروهای پولیس

۹ تن هنگام قاچاق مواد مخدر در کابل دستگیر شدند.

از میان این نه تن، هفت تن آنان در سه مورد جداگانه قصد داشتند تا ۹ و نیم کیلوگرام هیرویین را در بیک سفری و با استفاده از کپسول‌ها و جاسازی در بطن‌های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند که از سوی کارمندان تحقیقات حساس مبارزه با مواد مخدر دستگیر شدند.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که در یک اقدام دیگر، قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در ناحیه نهم شهر کابل، چهار و نیم کیلوگرام هیرویین را ضبط و دو تن از فروشنده گان مواد مخدر را نیز دستگیر کرد.

عملیات برای محو مزارع کوکنار در ولایت ارزگان آغاز شد

آرشیف، نیروهای پولیس در حال تخریب مزارع کوکنار

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر به تاریخ ۱۵ ماه ثور عملیات محو مزارع کوکنار در این ولایت را آغاز کرد و در نخستین روز این کمپاین،۵۰ جریب زمین در منطقه ده یک مربوط ترینکوت مرکز این ولایت از وجود بته‌های کوکنار پاکسازی شد.

قابل یاد آوری است که در اکثریت مناطق این ولایت کوکنار آماده حاصل دهی است و در برخی ولسوالی‌ها نیش زدن آن نیز آغاز شده است.

بیش از دو صد کیلوگرام تریاک در ولایت نیمروز ضبط شد

آرشیف، مواد مخدر ضبط شده از سوی پولیس

بیش از دو صد کیلوگرام تریاک در ولایت نیمروز ضبط شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت نیمروز به تاریخ ۱۴ ماه ثور عملیاتی را بر یک محل نگهداری مواد مخدر در مربوطات شهر زرنج مرکز این ولایت اجرا کرد که در نتیجه آن ۲۸۶ کیلوگرام تریاک بدست این نیروها افتاد.

پرویز سیستانی مدیر مبارزه با مواد مخدر ولایت نیمروز به رادیو آزادی گفت که قرار بود این مواد به یکی از کشورهای همسایه قاچاق شود، اما کسی به اتهام نگهداری و قاچاق آن دستگیر نشده است.

پولیس در سرپُل بیش از دو صد کیلوگرام مواد مخدر را کشف کرده اند

آرشیف، نیروهای پولیس در حال ضبط کردن مواد مخدر

پولیس ولایت سرپُل بیش از دو صد کیلوگرام مواد مخدر را از یک منزل بدست آورد.

در عملیاتی که از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر بر یک منزل مسکونی در مرکز ولایت سرپُل اجرا شد، در نتیجه آن ۱۵۳ کیلوگرام هیرویین و ۶۹ کیلوگرام شیشه به دست این نیروها افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که پنج تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

بیش از ۱۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار کشف و ضبط شد

آرشیف

بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولایت ننگرهار هنگام تلاشی وسایط در ولسوالی‌های خوگیانی، شیرزاد و مومند دره این ولایت ۸۲ کیلوگرام چرس و ۴۰ کیلوگرام تریاک را از سه موتر بدست آورند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در عملیات دوم که در شهر جلال آباد بالای یک محل نگهداری مواد مخدر اجرا شد، در نتیجه آن شانزده و نیم کیلوگرام چرس، مقداری شیشه و مواد کیمیاوی به دست پولیس افتاد.

هشت تن در پیوند به این چهار قضیه قاچاق و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

۳۰ قاچاقبر مواد مخدر به زندان محکوم شدند

آرشیف

محاکم مرکز عدلی و قضایی ۳۰ قاچاقبر مواد مخدر را محکوم به مجازات کرد.

محاکم ابتداییه و استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر ۳۰ قاچاقبر را که از سوی نهادهای امنیتی در پیوند به ۲۶ قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده بودند، از سه الی هفت سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی این مرکز به رادیو آزادی گفت، از نزد افراد محکوم شده ۱۷۳ کیلوگرام هیرویین، ۱۵۳ کیلوگرام تریاک، ۷۵ کیلوگرام شیشه، بیش از ۷۰۰ کیلوگرام چرس و بیش از پنج هزار لیتر مشروبات الکولی بدست آمده بود.

ضبط بیش از ۶۰۰ بوتل مشروب الکولی از ولایت‌های کندز و بلخ

آرشیف

بیش از ۶۰۰ بوتل مشروبات الکولی هنگام قاچاق در ولایت‌های بلخ و کندز ضبط شد.

در اقدام نخست، ۱۵۰ بوتل مشروبات الکولی که از بندر حیرتان در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به ولایت سمنگان قاچاق شود، در ساحه دوراهی حیرتان ضبط شد.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم، پولیس مبارزه با مواد مخدر به همکاری کارمندان ریاست عمومی امنیت ملی، یک تن را هنگام قاچاق ۵۱۰ بوتل شراب در شهر کندز دستگیر کرد.

دو تن به اتهام این دو قضیه قاچاق دستگیر شده‌اند.

پاکسازی نزدیک به پنج جریب زمین از وجود کوکنار در خوست

آرشیف

نزدیک به پنج جریب زمین در ولایت خوست از وجود بته‌های کوکنار پاکسازی شد.

پولیس خوست سه مورد عملیات را بالای مزارع کوکنار در ولسوالی تنی این ولایت اجرا کرد و در جریان آن چهار و نیم جریب زمین را از وجود بته‌های کوکنار پاکسازی کرد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه خوست آمده که قبل از اجرای این عملیات با مردم محل صحبت شده و قرار است عملیات محو مزرعه‌های کوکنار به ولسوالی‌های دیگر این ولایت نیز گسترش یابد.

هفت قاچاقبر مواد مخدر در میدان های هوایی افغانستان دستگیر شدند

آرشیف، میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی در کابل

هفت تن هنگام قاچاق مواد مخدر در میدان‌های هوایی افغانستان دستگیر شدند.

کارمندان تحقیقات حساس معینیت مبارزه با مواد مخدر پنج تن را هنگامی در میدان هوایی جلال الدین محمد بلخی در مزار شریف دستگیر کردند که بیش از دو کیلوگرام هیرویین را با استفاده از کپسول‌ها در بطن‌های شان جاسازی کرده و قصد داشتند آنرا به هند قاچاق کنند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم نیز دو تن حین انتقال بیش از دو کیلوگرام هیرویین، از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند دستگیر شدند.

پولیس پنجشیر از قاچاق چرس جلوگیری کرد

آرشیف، چرس ضبط شده در افغانستان

پولیس ولایت پنجشیر در دو اقدام جداگانه از قاچاق چرس از این ولایت جلوگیری کرد.

در اقدام نخست، چهل کیلوگرام چرس که در یک موتر تونس بارگیری شده و قرار بود به بیرون از پنجشیر قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در مرکز این ولایت کشف و ضبط شد.

دفتر رسانه های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم نیز ۱۰ کیلوگرام چرس هنگامی از یک موتر سراچه بدست آمد که قرار بود به یک ولایت همجوار قاچاق شود.

راننده های این دو موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

دو تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در ننگرهار دستگیر شدند

آرشیف، دو فرد بازداشت شده در ولایت ننگرهار

دو تن هنگام قاچاق بیش از شصت کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار دستگیر شدند.

در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی سُرخرود ولایت ننگرهار اجراء شد، در نتیجه آن ۶۴ کیلوگرام چرس بدست این نیروها افتاد.

جمعه گل همت قوماندان امنیه ننگرهار به رسانه ها گفت که این مواد از یک ولایت همجوار به ننگرهار قاچاق شده بود و قرار بود به خارج از کشور انتقال یابد.

۸ قاچاقبر مواد مخدر در میدان‌های هوایی افغانستان دستگیر شدند

آرشیف، قاچاقبران مواد مخدر

هشت قاچاقبر هنگام قاچاق مواد مخدر از طریق میدان‌های هوایی کشور به خارج دستگیر شدند.

شش تن که می‌خواستند نزدیک به هشت کیلوگرام هیرویین را در بطن‌های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند، از سوی کارمندان تحقیقات حساس معینیت مبارزه با مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت که در این اقدام دوم، دو تن که یک و نیم کیلوگرام هیرویین را با استفاده از کپسول در بطن‌های شان جاسازی و قصد داشتند آن را به خارج از کشور قاچاق کنند، در میدان هوایی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی در مزار شریف دستگیر شدند.

بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در پکتیا و خوست بدست پولیس افتاد

آرشیف، دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در ولایت‌های پکتیا و خوست بدست پولیس افتاد.

در عملیات نخست که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر در مرکز ولایت خوست بالای یک مرکز فروش مواد مخدر اجرا شد، در جریان آن چهار و نیم کیلوگرام شیشه بدست این نیروها افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در عملیات دوم در ولسوالی احمد آبای ولایت پکتیا، یازده کیلو و ۷۰۰ گرام چرس از یک منزل مسکونی بدست آمد.

دو تن در این دو قضیه نگهداری مواد مخدر دستگیر شده اند.

بیش از ۴۰ کیلوگرام مواد مخدر در یک عملیات در کابل کشف و ضبط شد

آرشیف

پولیس کابل با اجرای یک عملیات در ولسوالی شکردره، بیش از چهل کیلوگرام مواد مخدر را از آن بدست آورد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که پولیس با اجرای عملیات بر یک منزل در ولسوالی شکردره ولایت کابل، ۴۰ کیلوگرام چرس و نزدیک به دو کیلوگرام تریاک را از آن بدست آورد.

یک تن به اتهام نگهداری این مواد دستگیر و یک تفنگچه نیز از وی بدست آمده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG