لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۳ جوزا ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۵۰

کاروان زهر

بیش از دو صد کیلوگرام تریاک در ولایت نیمروز ضبط شد

آرشیف، مواد مخدر ضبط شده از سوی پولیس

بیش از دو صد کیلوگرام تریاک در ولایت نیمروز ضبط شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت نیمروز به تاریخ ۱۴ ماه ثور عملیاتی را بر یک محل نگهداری مواد مخدر در مربوطات شهر زرنج مرکز این ولایت اجرا کرد که در نتیجه آن ۲۸۶ کیلوگرام تریاک بدست این نیروها افتاد.

پرویز سیستانی مدیر مبارزه با مواد مخدر ولایت نیمروز به رادیو آزادی گفت که قرار بود این مواد به یکی از کشورهای همسایه قاچاق شود، اما کسی به اتهام نگهداری و قاچاق آن دستگیر نشده است.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

از قاچاق سه کیلوگرام هیرویین به هند جلوگیری شد

آرشیف، کپسول‌های هیرویین که از میدان هوایی کابل ضبط شده است

از قاچاق سه کیلوگرام هیرویین از کابل به شهر دهلی هند جلوگیری شد.

چهار تن که در چهار قضیه جداگانه می‌خواستند سه کیلوگرام هیرویین را با استفاده از کپسول‌ها در بطن‌های‌شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به شهر دهلی هند قاچاق کنند، از سوی کارمندان تحقیقات حساس وزارت امور داخله دستگیر شدند.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در میان افراد بازداشت شده یک خانم نیز شامل است.

بازداشت سه تن هنگام قاچاق بیش از ۷۰ کیلوگرام مواد مخدر در هرات

آرشیف

سه تن هنگام قاچاق بیش از ۷۰ کیلوگرام مواد مخدر در ولایت هرات دستگیر شد.

در رویداد نخست، پولیس مبارزه با مواد مخدر هنگام تلاشی وسایط در شهر هرات، ۱۴ کیلوگرام تریاک، یک کیلوگرام هیرویین و نزدیک به یک کیلوگرام شیشه را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به شهر هرات قاچاق شود، در دروازه تلاشی میرداود کشف و ضبط کرد.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت که در رویداد دوم، ۶۰ کیلوگرام چرس هنگامی در ناحیه نهم شهر هرات از یک موتر بدست آمد که قرار بود از یک ولایت همجوار به این شهر قاچاق شود.

۲۱ قاچاقبر مواد مخدر در افغانستان محکوم به مجازات شدند

آرشیف

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر ۲۱ قاچاقبر مواد مخدر را به مجازات محکوم کرد.

این ۲۱ تن که در ۱۵ قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده بودند، هفت تن آنان از سوی محکمه ابتداییه از سه الی ۱۶ سال حبس و ۱۴ قاچاقبر دیگر از سوی محکمه استیناف به اتهام هشت قضیه قاچاق به حبس‌های مختلف محکوم به مجازات شدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، از نزد افراد محکوم شده، ۴۱ کیلوگرام هیرویین، بیش از چهار کیلوگرام شیشه و ۱،۲۳۴ لیتر مشروبات الکولی بدست آمده بود.

پولیس ننگرهار ۸۵ کیلوگرام مواد مخدر را ضبط کرد

آرشیف

بیش از هشتاد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار از سوی پولیس ضبط شد.

دفتر رسانه های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس با اجرایی چهار مورد عملیات در مناطق مختلف ولایت ننگرهار، ۸۵ کیلوگرام چرس، سه ونیم کیلوگرام هیرویین، شیشه و تابلیت های نشه آور را از این چهار محل بدست آورد.

چهار تن به اتهام قاچاق و فروش این مواد دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

وزارت داخله: از قاچاق چرس به کابل جلوگیری شد

آرشیف

بیش از پنجاه کیلوگرام چرس هنگام قاچاق در ولایت پنجشیر ضبط شد.

پنجاه و پنج کیلوگرام چرس که از ولایت پنجشیر در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به کابل قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در ولسوالی خینج پنجشیر کشف و ضبط گردید.

وزارت امور داخله می‌گوید که راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

پولیس کابل: کارخانه تولید مشروبات الکلی تخریب شد

آرشیف، کارخانه مشروبات الکلی

یک کارخانه تولید مشروبات الکلی در کابل تخریب و نزدیک به دو صد لیتر مشروبات الکلی از آن بدست آمد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرایی عملیات در مربوطات ناحیه دهم شهر کابل، یک باب کارخانه تولید مشروبات الکلی را تخریب، ۱۸۰ لیتر کشمش تخمر شده و ده لیتر شراب را از آن بدست آورد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که یک تن در پیوند به تولید و فروش این مشروبات دستگیر شده است.

پولیس هرات وسایل کارخانه تولید تابلیت‌ های نشه آور را از بین برد

آرشیف، تابلیت‌های نشه آور

پولیس هرات یک کارخانه تولید تابلیت های نشه آور را شناسایی وسایل آن را از بین برد.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، یک کارخانه تولید تابلیت های نشه آور که در ولسوالی انجیل فعالیت داشت و روزانه هزاران تابلیت نشه آور را تولید و آن را به شهر هرات و ولایت های همجوار عرضه می‌کرد، کشف و وسایل آن از بین برده شد.

مالک این کارخانه دستگیر و پس از بررسی‌های ابتدایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است.

بیش از ۱۰۰ معتاد از شهر کابل جمع‌آوری و برای درمان معرفی شدند

آرشیف، معتادین مواد مخدر

بیش از یک صد معتاد مواد مخدر از شهر کابل جمع‌آوری و در مرکز تداوی معتادان بستری شدند.

محمد ظاهر سلطانی رییس شفاخانه هزاربستر تداوی معتادان ابن سینا به رادیو آزادی گفت، کارمندان وزارت صحت عامه به همکاری پولیس، ۱۵۰ معتاد بی‌سرپناه را از مربوطات ناحیه‌های هفتم، یازدهم و هفده هم شهر کابل جمع‌آوری و آنان را جهت تداوی در شفاخانه هزار بستر تداوی معتادان ابن سینا بستری کرد.

نزدیک به ۴۰ فروشنده مواد مخدر در چندین ولایت افغانستان دستگیر شدند

دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

نزدیک به چهل فروشنده مواد مخدر در چندین ولایت افغانستان دستگیر شدند.

در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر به منظور دستگیری فروشنده‌گان مواد مخدر در یازده ولایت کشور اجرا شد، ۳۹ فروشنده مواد مخدر، به شمول سر دسته یک گروه توزیع کننده‌گان مواد مخدر در ولایت ننگرهار بازداشت شدند.

از نزد افراد متهم بیش از ۲۰ کیلوگرام مواد مخدر شامل هیرویین، شیشه، تابلیت‌های نشه‌آور، تریاک، چرس و مشروبات الکولی بدست آمده است.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که افراد دستگیر شده پس از تحقیقات ابتدایی به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی معرفی شدند.

مقام‌ها: بیش از سه تُن مواد مخدر در بدخشان آتش زده شد

آرشیف، آتش زدن مواد مخدر

بیش از سه تُن مواد مخدر در ولایت بدخشان آتش زده شد.

نثار احمد جهانگیر مدیر مبارزه با مواد مخدر ولایت بدخشان به رادیو آزادی گفت که پولیس مبارزه با مواد مخدر در جریان یک سال گذشته با اجرای ۱۳۵ عملیات در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت، ۱۹۵ کیلوگرام هیرویین، ۱۲۸۲ کیلوگرام تریاک، بیش از چهار صد کیلوگرام چرس، ۱۹۴ لیتر مشروبات الکولی و ۴۶۵ کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد را بدست آورده بودند و به تاریخ چهار ماه جوزا حریق گردید.

۱۶۶ تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و نهادهای عدلی و قضایی آنان را به حبس محکوم کرده اند.

مقام‌ها: یک کارخانه بزرگ تولید مواد مخدر در فراه از بین برده شده است

یک کارخانه تولید مواد مخدر در فراه

در یک عملیات خاص در ولایت فراه یک کارخانه بزرگ تولید مواد مخدر همراه با دو لابراتوار از بین برده شد.

این عملیات که بگونه مشترک توسط کماندوهای اردوی ملی و پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی بکوا فراه اجرا شد، در جریان آن دو لابراتوار مواد مخدر از بین برده شد، یک هزار و یک صد لیتر شیشه مایع، ۱۰۷۶ کیلوگرام شیشه خالص، ۱۰۵۰ کیلوگرام سودا و سه پایه ماشین تولید شیشه به دست این نیروها افتاد.

حشمت‌الله احمدی سخنگوی لوای دوم اردوی ملی در فراه به راديو آزادى گفت: "این کارخانه تولید مواد مخدر مربوط طالبان مسلح بود و مواد کشف شده در محل حریق گردید."

تخریب کشتزارهای کوکنار در بدخشان آغاز شد

آرشیف، تخریب کشتزارهای کوکنار در ولایت هلمند. عکس جنبه تزئینی دارد.

نیروهای امنیتی تخریب کشتزارهای کوکنار در ولسوالی ارگو در بدخشان را آغاز کردند.

محمد هاشم اورتاق معین مبارزه با مواد مخدر افغانستان که در این تلاش سهم دارد گفت که دامنه تخریب کشتزارهای کوکنار پس از ولسوالی ارگو به ولسوالی‌های درایم و کشم گسترش خواهد یافت.

او گفت که تخریب کشتزارهای کوکنار در ده ولایت جریان دارد.

اما او می‌گوید که نود فیصد این کشتزارها در ساحات زیر نفوذ طالبان است.

بدخشان یکی از ولایت‌های شمالشرق افغانستان است که نسبت به ولایت‌های همجوار بیش‌ترین کشتزارهای کوکنار را دارد.

قرار است که تخریب کشت کوکنار در بدخشان تا دو ماه ادامه یابد.

هزاران قرص نشه‌آور و ۱۰ کیلوگرام تریاک در ننگرهار کشف و ضبط شد

ارشیف، نشه‌یي ګولۍ

هزاران قرص نشه‌آور و بیش از ده کیلوگرام تریاک در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

در عملیات نخست که از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر در شهر جلال آباد انجام شد، دو تن یکجا با ۱،۲۷۷ تابلیت نشه‌آور از یک منزل دستگیر شدند.

دو ماه قبل نیز پولیس با اجرایی عملیات بر همین منزل، ۴،۳۸۵ تابلیت نشه‌آور را کشف کرده بود، اما در آن هنگام این دو قاچاقبر موفق به فرار شده بودند و حال دستگیر شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در عملیات دوم در ولسوالی غنی‌خیل ولایت ننگرهار، شانزده و نیم کیلوگرام تریاک بدست پولیس افتاد، اما قاچاقبران آن بازداشت نشده‌اند.

جلوگیری از قاچاق هیرویین از میدان هوایی حامد کرزی

میدان هوایی حامد کرزی

از قاچاق هیرویین از طریق میدان هوایی حامد کرزی به خارج از کشور جلوگیری شد.

کارمندان اداره تحقیقات حساس معینیت مبارزه با مواد مخدر هنگامی بررسی مسافران در میدان هوایی حامد کرزی، دو تن را که دو کیلو و ۱۵۳ گرام هیرویین را با استفاده از کپسول در بطن‌های‌شان جاسازی کرده و قصد داشتند آن را به شهر دهلی هند قاچاق کنند، شناسایی و دستگیر کردند.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر می‌گوید که در یک اقدام دیگر، دو کیلوگرام شیشه و ۴۸۰ گرام هیرویین در چوک ارغندی کابل از یک موتر بدست آمد و دو تن به اتهام قاچاق و خرید آن دستگیر شدند.

نزدیک به ۴۰ لیتر مشروبات الکولی از بدخشان و فاریاب ضبط شد

آرشیف

نزدیک به ۴۰ لیتر مشروبات الکولی در فاریاب و بدخشان ضبط شد.

در اقدام نخست، پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت فاریاب با اجرای عملیات بر یک محل تولید و فروش مشروبات الکولی، ۳۰ لیتر شراب را که قرار بود در شهر میمنه به فروش برسد، کشف کرد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت، پولیس بدخشان نیز هفت لیتر مشروبات الکولی را هنگام قاچاق در مرکز این ولایت ضبط کرد.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG