لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۳ اسد ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۴۸

اتحادیه اروپا، امریکا و یوناما در پیام‌های تبریکی عید به صلح و یکپارچگی در افغانستان تاکید کردند


آرشیف

اتحادیۀ اروپا با فرا رسیدن عید فطر مردم افغانستان را به وحدت و یکپارچگی دعوت کرده عید را به همه تبریک می‌گوید.

نمایندگی‌های ملل متحد و اتحادیۀ اروپا و همچنین سفارت امریکا در کابل عید سعید فطر را به همه مردم افغانستان تبریک می‌گویند.

اندرس وان برانت سفیر اتحادیۀ اروپا در کابل در پیام تبریکی خود می‌گوید که او خود را در دعا و امید مردم افغانستان برای داشتن یک کشور مرفه که هر زن و مرد در آن بتوانند در صلح زندگی کنند، شریک می‌داند.

او می‌افزاید که با خارج شدن از عبادت و تفکر در ماه مبارک رمضان همه می‌دانند که کلید اصلی آینده در وحدت و یکپارچگی است.

برانت می‌گوید: "دنبال کردن اهداف کوچک شخصی، تفرقه‌افگنی و پارچه پارچه کردن کشور، افغانستان را در مسیر خطرناک قرار می‌دهد."

اتحادیه اروپا یک بار دیگر از طالبان خواست که از ادامۀ جنگ و خشونت دست بکشند.

سفیر اتحادیۀ اروپا در پیام خود به مناسبت عید فطر می‌گوید که طالبان باید درک کنند که ادامۀ جنگ به شدت به کشور و مردم رنجدیدۀ افغانستان ضرر می‌رساند.

او افزود، اتحادیۀ اتحادیۀ اروپا چون یک شریک و دوست قدیمی افغانستان در این مرحلۀ مهم و حساس به حمایت و همبستگی خود با افغانستان بخاطر صلح که هدف مشترک همه ۲۷ کشور عضو اتحادیه است، ادامه می‌دهد.

اندرس وان برانت می‌افزاید که اتحادیه اروپا چون موفق‌ترین و بزرگ‌ترین پروژۀ صلح و یکپارچگی در جهان می‌تواند برای یک افغانستان واحد الهام بخش باشد.

سفارت امریکا و نمایندگی ملل متحد در کابل نیز عید را به همه مردم افغانستان تبریک گفته اند.

سفارت امریکا یک پیام تبریکی خاصی به زبان‌های دری و پشتو به این مناسبت در توییتر نشر کرده است.

دیبرا لاینز نمایندۀ ملل متحد در کابل در پیام خود ابراز امیدواری می‌کند که حس همبستگی و دلسوزی ایام عید بعد از آن هم ادامه یابد.

عید فطر امسال درحالی فرا می‌رسد که ماه رمضان یکی از مرگبارترین ماه‌های سال بود. با ادامۀ جنگ در کشور، حمله‌های اخیر در کابل و لوگر صدها نفر را به خاک و خون کشاند. اما بسیاری مردم از آتش‌بس در روزهای عید استقبال کردند و خواستار تمدید آن نیز شدند.

طالبان آتش‌بس موقت در روزهای عید اعلام را کردند ولی هنوز معلوم نیست که تمدید خواهد شد یانه؟

XS
SM
MD
LG