لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۲۷

فدراسیون تکواندو اتهام‌ 'انجام نشدن تست کرونای ورزشکاران را' رد کرد


کنفرانس خبری مسئولان فدراسیون ملی تکواندوی افغانستان در پیوند به رد اتهام‌ها علیه این فدراسیون.

مسئولان فدراسیون ملی تکواندوی افغانستان اتهام‌ها علیه این فدراسیون درباره بی‌تفاوتی برای انجام تست کرونای ورزشکاران قبل از سفر به اردن را رد کرد.

واکنش‌های گسترده به حذف تیم ملی تکواندوی افغانستان از سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو سبب شد تا فدراسیون ملی تکواندو روز دوشنبه در کابل کنفرانس خبری برگزار کند.

بشیر تره‌کی مربی تیم ملی تکواندو گفته همه کسانی که آزمایش کرونای‌شان مثبت شده، در اردون در جریان تمرینات‌شان به این بیماری مبتلا شدند.

آقای تره‌کی افزود همه بازیکنان پیش از آغاز تمرینات، در ایران، دبی و اردن آزمایش شدند و نتایج آن منفی بود.

بشیر تره‌کی (راست) مربی تیم ملی تکواند درکنفرانس خبری مسئولان فدراسیون ملی تکواندوی افغانستان
بشیر تره‌کی (راست) مربی تیم ملی تکواند درکنفرانس خبری مسئولان فدراسیون ملی تکواندوی افغانستان

او گفت: "در دبی تست تمام ورزشکاران منفی بود. بعد رفتیم اردن. در اردن هم تست تمام ورزشکاران ما منفی بود. ما به تمرینات خود آغاز کردیم. متاسفانه بعد از ۷۲ ساعت، تست زهرا رضایی مثبت برآمد. دو روز بعد از یکی از مربیان ما تستش مثبت شد. شب آخر تست آقای محسن رضایی مثبت شد."

بربنیاد اصول فدراسیون جهانی و آسیایی، هرگاه تست ۵۰ درصد اعضای هر تیم مثبت تشخیص شود، همه اعضای آن از حضور از شرکت در مسابقات کسب سهمه بازی‌های المپیک محروم می‌شوند.

محسن رضایی، محمد میرزایی، زهرا میرزایی و سمیه غلامی کسانی هستند که آزمایش کرونای‌شان مثبت اعلام شده است. از این میان سمیه غلامی ملی‌پس تکواندو پیش از سفر، در افغانستان آزمایش کرونایش مثبت شد و از سفر باز ماند.

فرزاد منصوری ملی‌پوش تکواندی افغانستان گفت ک پس از چهار سال تلاش شبانه‌روزی برای کسب سهمیه المپیک می‌خواست به این مسابقات شرکت کند، اما کرونا مانع آنان شد.

فرزاد منصوری ملی‌پوش تکواندی افغانستان در کنفرانس خبری مسئولان فدراسیون ملی تکواندو
فرزاد منصوری ملی‌پوش تکواندی افغانستان در کنفرانس خبری مسئولان فدراسیون ملی تکواندو

آقای منصوری گفت: "من بسیار متاثر هستم که نتوانستم به این مسابقات اشتراک کنم. چهار سال زحمت کشیدم، عرق ریختم تا سهیمه این مسابقات را کسب کنیم و راه پیدا کنیم به المپیک، اما متاسفانه نشد."

ملی‌پوشان تکواندوی افغانستان پس از چهار سال تلاش شبانه‌روزی برای کسب سهمیه المپیک می‌خواستند به این مسابقات شرکت کنند، اما گسترش ویروس کرونا مانع آنان شد.

اما به گفته آقای تره‌کی، فدراسیون ملی تکواندو پیشنهاد حضور انفرادی فرزاد منصوری ملی‌پوش تکواندو را که آزمایش کرونایش منفی بود به کمیته جهانی المپیک داد، اما تا کنونی پاسخی دریافت نکرده است.

هیئت شش‌نفره ملی‌پوشان تکواندو، شامل سه بازیکن، دو مربی و رییس هیئت است که به نمایندگی از افغانستان برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو عازم اردن شده بودند.

XS
SM
MD
LG