لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۷ اسد ۱۴۰۰ کابل ۰۲:۰۳

رئیس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو لغو مسابقات المپیک تابستانی را رد کرد


سایکو هاشیموتو، رئیس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو

سایکو هاشیموتو، رئیس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو امروز لغو یا به تأخیر افتادن بیشتر مسابقات المپیک تابستانی را رد کرد، مگر این‌که بسیاری از تیم‌ها برای اشتراک در مسابقات به جاپان سفر نتوانند.

این در حالی است که سازمان دهندگان این مسابقات گفته اند که حدود ده هزار تن از ترس ویروس کرونا از کار داوطلبانه در این بخش دست کشیده اند.

درست پنجاه روز پیش از گشایش مسابقات المپیک توکیو، سایکو هاشیموتو، رئیس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو می‌گوید که بازی‌ها برگزار خواهد شد، مگر این‌که به‌گفتۀ او، همه گیری ویروس کرونا مانع سفر بسیاری از تیم‌ها به توکیو شود.

او امروز به روزنامۀ ورزشی نیکان گفت که در صورتی که کشور‌های گونه‌گون وضعیت‌های بسیار جدی را تجربه کنند و هیئت‌ها از بسیاری از کشورها به جاپان سفر نتوانند، مسابقات را برگزار کرده نخواهند توانست.

خانم هاشیموتو افزود که اگر این‌گونه وضعیت پیش نیاید، بازی‌ها لغو نخواهد شد.

سایکو هاشیموتو(راست) رئیس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو
سایکو هاشیموتو(راست) رئیس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو

اما ناوقت دوم جون، توشیرو موتو، رئیس اجرایی کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو گفت که از میان هشتاد هزار کارمند داوطلب المپیک توکیو و پارالمپیک، حدود ده‌هزار تن آن‌ها عمدتاً به خاطر نگرانی‌ها از همه گیری ویروس کرونا وظایف‌شان را ترک کرده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کاتسو نوبو کاتو، رئیس سکرتریت کابینۀ جاپان در سوم جون گفت، که مشکلی جدی در برگزاری مسابقات نخواهد بود.

او افزود: "رئیس اجرایی المپیک توکیو ۲۰۲۰ گفت که از میان هشتاد هزار داوطلب حدود ده هزار تن آن‌ها از سهم‌گیری در بازی‌ها خودداری کرده اند، اما از آن جایی‌که روند ساده شده و داوطلبانی هستند که به المپیک و پارالمپیک ثبت نام کرده می‌توانند، مشکل مشخصی در اجرای بازی‌ها نخواهد بود."

قرار بود که مسابقات المپیک توکیو در سال گذشتۀ میلادی برگزار شود، اما بنابر همه گیری ویروس کرونا به بیست و سوم ماه جولای امسال به تاخیر افتاد.

المپیک توکیو
المپیک توکیو

این در حالی است که جاپان با موج چهارم ویروس کرونا مقابله می‌کند و در بسیاری از بخش‌های این کشور به‌شمول توکیو وضعیت اضطراری برقرار است.

ورود تماشاچیان خارجی منع شده.

انتظار می‌رود که پس از پایان یافتن وضعیت اضطراری در بیستم ماه جون، در مورد حضور باشنده‌های محلی در محل برگزاری بازی‌ها تصمیم گرفته شود.

XS
SM
MD
LG