لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۳ جوزا ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۱۲

شرکت آریانا طیاره متوقف شده‌اش را از روسیه به کابل برگرداند


آرشیف، یک طیاره شرکت هوایی آریانا

شرکت هواپیمایی آریانا افغان یک طیاره مسافربری را که گفته بود به دلیل مشکلات گمرکی به روسیه متوقف شده‌است، به کابل برگردانده است.

محمد عمر فراست، سرپرست بخش تجاری این شرکت، روز شنبه به رادیو آزادی گفت که روسیه از حدود سه ماه به این‌سو طیاره مسافربری بوئینگ۷۳۷-۴۰۰ این شرکت را به دلیل این‌که اسناد حسابداری خود را به موقع ارائه نکرده‌ بود، متوقف کرده بود: "هواپیمای ما به اتهام این توقف داده شده بود که شما اسناد حساب‌داری هواپیما را به موقع ارائه نکرده‌اید. پس از آن، طبق اسناد و گزارش‌ها، موضوع به محکمه رفت. براساس تحقیقات و اسناد، غفلت وظیفه‌ای برخی مسئولان و بخش گمرگ میدان هوایی روسیه ثابت شد. بنابر این، آریانا به هیچ وجه مقصر شناخته نشد و برا‌ئت حاصل کرد."

آقای فراست گفت که هرچند محکمه روسیه ۱۰ روز به میدان هوایی و مسئولان گمرک آن میدان مهلت داد تا پس از محاکمه درخواست استیناف دهند، اما به گفته او، آنها نتوانستند این کار را انجام دهند.

به گفته مقام‌های شرکت هواپیمایی آریانا افغان، در دوره‌ای که طیاره آنها در روسیه زمین‌گیر شده بود، این شرکت متحمل خسارات مالی زیادی شد و آنها به زودی در این زمینه در محکمه شکایت خواهند کرد. ‏‎

یک طیاره شرکت هواپیمایی آریانا افغان در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی
یک طیاره شرکت هواپیمایی آریانا افغان در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی

‎‏‎مقام‌های روسی در این زمنیه تا اکنون چیزی نگفته‌اند.

طیاره مسافربری آریانا امروز شنبه (۱۵ جوزا) در میدان هوایی حامد کرزی نشست کرد.

شرکت هوایی آریانا تنها شرکت هوانوردی دولتی در افغانستان است که سال‌ها است در این کشور فعالیت می‌کند و پروازهای مختلف خارجی و داخلی را به صورت روزانه انجام می‌دهد.

XS
SM
MD
LG