لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۶ اسد ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۰۶

کپیتان جدید کریکت افغانستان: تیم ملی می‌تواند که هر تیمی را شکست دهد


حشمت الله شهیدی کپیتان جدید تیم ملی کریکت افغانستان

کپیتان جدید تیم ملی کریکت افغانستان می‌گوید، با استفاده درست از استعدادهای موجود در تیم ملی کرکت می‌تواند که هر تیمی را در جهان شکست دهد.

بازیکنان زیادی در میدان بین‌المللی کریکت کابل در زیر شعای آفتاب مشغول تمرینات هستند.

حشمت‌الله شهیدی که به تاریخ ۱۰ جوزا از سوی کریکت بورد افغانستان به عنوان کپیتان بازی‌های ۵۰ آوره و تیست انتخاب شد، در این میدان مشغول تمرینات با جوانان و بازی‌کنان سابق است.

شهیدی به رادیوی آزادی می‌گوید که کپیتانی مسئولیت دشواری است، اما اطمینان دارد که با کمک بازیکنان کریکت افغانستان هر تیمی را در جهان شکست خواهد داد.

او می‌گوید: "انشاالله از همین حالا تلاش می‌کنیم و ارادۀ ما قوی است و تمام هموطنان خود تعهد می‌سپارم که من استعداد بازیکنان خود را می‌بینم و هر تیمی را در جهان شکست داده می‌توانند، اما آمادگی برای آن مهم است و این دشواری‌هایی که حالا می‌کشیم در آینده به سود ما تمام خواهد شد."

بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان
بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان

در کنار حشمت‌الله، حمید حسن، گلبدین نایب، رحمت‌شاه و شماری زیادی از بازیکنان که در فتنس تیست موفق شده بودند در حال حاضر به‌گونۀ گروهی در کابل تمرین می‌کنند.

شرف‌الدین اشرف، بازیکن جوان تیم ملی افغانستان می‌گوید، حشمت‌الله شهیدی درخشش زیادی در تیم ملی داشته و در این کمپ تلاش می‌کند که تمام بازیکنان روی مهارت‌های خود کار کنند.

او افزود: "در اینجا حشمت‌الله شهیدی و دیگر بازیکنان مشغول تمرینان هستند، نیاز است که در اینجا همه روی مهارت‌های خود کار کنیم، چون بازی‌های مهمی در پیش داریم و آمادگی خوب برای ما بسیار ضروری است."

شرف‌الدین اشرف بازیکن کریکت افغانستان
شرف‌الدین اشرف بازیکن کریکت افغانستان

تیم ملی کریکت افغانستان آخرین بازی ۲۰ آورۀ خود را در ماه مارچ گذشته با زمباوی انجام داده و پیش از آن نزدیک به یک سال است که هیچ بازی دیگری انجام نداده است.

اما بر بنیاد معلومات داده شده، بازیکنان افغانستان در ماه سپتمبر سال جاری با پاکستان و پس از آن در ماه نومبر با بازیکنان استرالیا بازی تیست انجام خواهد داد.

XS
SM
MD
LG