لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۳ اسد ۱۴۰۰ کابل ۰۸:۰۵

کاروان زهر

پولیس در ننگرهار بیش از صد کیلوگرام مواد مخدر را ضبط کرد

آرشیف

بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر در سه عملیات جداگانه در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

در اقدام نخست به تاریخ اول ماه سرطان، ۵۴ کیلوگرام چرس که به هدف قاچاق در یک موتر جاسازی شده بود، در منطقه ثمرخیل شهر جلال آباد کشف شد.

در عملیات دوم که در ولسوالی سُرخ رود بالای یک محل نگهداری مواد مخدر انجام شد، در نتیجه آن ۸۳ کیلوگرام چرس و هفت کیلوگرام هیرویین بدست پولیس افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در عملیات سوم بالای یک منزل مسکونی در ولسوالی غنی خیل، چهار کیلوگرام هیرویین و بیش از یک کیلوگرام مواد کیمیاوی ضبط شد.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

ضبط نزدیک به ۴۰۰ کیلوگرام مواد مخدر و کیمیاوی در ننگرهار

آرشیف

نزدیک به ۴۰۰ کیلوگرام مواد مخدر و مواد کیمیاوی از یک منزل در ننگرهار بدست آمد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرایی عملیات در یک منزل در ولایت ننگرهار ۱۹۰ کیلوگرام تریاک، ۹۰ کیلوگرام چرس، ۵۹ کیلوگرام هیرویین، ۱۵ کیلوگرام شیشه، ۲۲ کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد و هشت لیتر تیزاب را از این منزل بدست آورد.

دفتر رسانه‌های قوماندانی امنیه ننگرهار به رادیو آزادی گفت که یک تن به اتهام تولید و نگهداری این مواد دستگیر شده است.

بیش از دو هزار کیلوگرام مواد مخدر در بغلان حریق شد

آرشیف

بیش از دو هزار کیلوگرام مواد مخدر در ولایت بغلان حریق شد.

دو هزار و ۶۸۵ کیلوگرام مواد مخدر شامل هیرویین، شیشه، تابلیت‌های نشه‌آور، چرس و تریاک که در جریان دو سال اخیر طی ۱۲۴ عملیات در ولایت بغلان به دست نیروهای افغان افتاده بود، آتش زده شد.

جاوید بشارت، سخنگوی قوماندانی امنیه بغلان به رادیو آزادی گفت، در جریان این عملیات ۲۰۶ تن به اتهام تولید و قاچاق این مواد دستگیر و از سوی نهادهای عدلی و قضایی به مجازات محکوم شده‌اند.

پولیس پروان از قاچاق چرس به کابل جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس پروان از قاچاق چرس به کابل جلوگیری کرد.

یک تن که ۱۵ کیلوگرام چرس را از یک ولایت شمالی کشور در یک موتر بارگیری کرده و قرار بود آن را به کابل قاچاق کند، هنگام تلاشی وسایط در شهر چاریکار دستگیر شد.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که یک تن دیگر که مقداری از هیرویین را در شهر چاریکار بالای معتادان به فروش می‌رساند، نیز دستگیر شد.

یک کارخانه تولید مواد مخدر کیمیاوی در تخار تخریب شد

آرشیف

پولیس تخار یک کارخانه تولید مواد مخدر کیمیاوی را تخریب کرد.

شمس‌الحق سادات، سرپرست قوماندانی امنیه تخار به رادیو آزادی گفت که پولیس این ولایت با اجرای عملیات بر یک کارخانه تولید مواد مخدر کیمیاوی در این ولایت، بر علاوه تخریب وسایل و دستگا تولید شیشه، ۴۲ لیتر تیزاب، نزدیک به سه کیلوگرام شیشه و ۱۴۶ کیلوگرام مواد کیمیاوی نوع نوشادر را از این کارخانه بدست آورد.

یک تن به اتهام ساختن این کارخانه تولید مواد مخدر دستگیر شده است.

پولیس کابل بیش از بیست کیلوگرام مواد مخدر را ضبط کرد

آرشیف

از قاچاق بیش از بیست کیلوگرام هیرویین به کابل جلوگیری شد.

۲۷کیلو و ۷۰۰ گرام هیرویین که یکجا با خربوزه از ولایت کندز در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به شهر کابل قاچاق شود، توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر هنگام بازرسی وسایط در کوتل خیرخانه ضبط شد.

دفتر رسانه های معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

۱۵۰ معتاد مواد مخدر به مرکز ترک اعتیاد منتقل شدند

۱۵۰ معتاد مواد مخدر از شهر کابل جمع آوری و به مرکز ترک اعتیاد انتقال شدند

ده ها معتاد از شهر کابل جمع آوری و به مرکز ترک اعتیاد انتقال داده شدند.

وزارت صحت عامه به تاریخ ۲۲ سرطان ۱۵۰ معتاد مواد مخدر را از ناحیه های اول، دوم، هفتم، هشتم و دوازدهم شهر کابل جمع آوری و آنان را جهت تداوی به مرکز هزار بستر تداوی معتادان ابن سینا منتقل کرد.

جمال عبدالناصر ناصری آمر ساحوی مرکز هزار بستر تداوی معتادان ابن سینا به رادیو آزادی گفت، افراد جمع آوری شده برای ۴۵ روز در این مرکز تحت تداوی قرار خواهند گرفت.

چهار تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در هرات و قندهار دستگیر شدند

آرشیف

چهار تن هنگام قاچاق بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در قندهار و هرات دستگیر شدند.

در اقدام نخست، پولیس قندهار سه تن را هنگامی دستگیر کرد که می‌خواستند پنج کیلوگرام شیشه و چهار کیلوگرام هیرویین را در یک موتر بس از فراه به قندهار و سپس آنرا به کابل قاچاق کنند.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، در یک اقدام دیگر، یک تن هنگامی با پنج کیلو و ۸۵۰ گرام چرس دستگیر شد که می‌خواست آن را در مربوطات ناحیه پانزدهم شهر هرات بالای پرچون فروشان توزیع کند.

پولیس زابل از قاچاق مواد مخدر به کابل جلوگیری کرد

آرشیف، مواد مخدر ضبط شده

بیش از بیست کیلوگرام مواد مخدر کیمیاوی هنگام قاچاق به ولایت زابل ضبط شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت زابل هنگام بازرسی وسایط در شهر قلات مرکز این ولایت، ۲۱ کیلوگرام شیشه، دو کیلوگرام هیرویین و یک کیلوگرام مواد مخدر تشخیص ناشده را از یک موتر ضبط کرد.

ویس صمیمی قوماندان امنیه زابل به رادیو آزادی گفت که این مواد از ولایت هرات در یک موتر بس بارگیری شده و قرار بود به کابل قاچاق شود.

دستگیری۳۰  قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر در چندین ولایت افغانستان

آرشیف، دستگیر شدن شماری از قاچاقبردان مواد مخدر در کشور.

۳۰ قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر در چندین ولایت کشور دستگیر شدند.

پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در ۱۴ ولایت کشور، ۳۰ قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر را که مصروف توزیع مواد بالای معتادان بودند، دستگیر کرد و از نزد آنان بیش از بیست کیلوگرام مواد مخدر مختلف النوع بدست آمده است.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که در یک اقدام دیگر، پولیس کابل سه باب منزل را در ناحیه‌های چهارم و هشتم شهر کابل تلاشی کرد که در نتیجه آن، ۱۴۲۳ تابلیت نشه آور، ۲۲ بوتل شراب، ۵۱ بوتل بیر و یک میل اسلحه به دست این نیروها افتاد.

بازداشت ۶ تن هنگام قاچاق بیش از ۷۰کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار

نیروهای پولیس افغانستان در حال اجرای عملیات شبانه

شش تن هنگام قاچاق بیش از هفتاد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار دستگیر شدند.

در اقدام نخست، یک تن که می‌خواست شانزده کیلوگرام چرس را با استفاده از یک موتر به شهر جلال آباد قاچاق کند، هنگام تلاشی وسایط دستگیر شد.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، در اقدام دوم، پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرایی عملیات بر یک محل نگهداری مواد مخدر در ولسوالی سُرخ رود، ۵۶ کیلوگرام چرس را از این منزل بدست آورد.

یک کارخانه تولید مشروبات الکولی در هرات از بین برده شد

آرشیف، یک کارخانه کوچک تولید مواد مخدر در افغانستان

یک کارخانه تولید مشروبات الکولی در ولایت هرات از بین برده شد.

پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر و پولیس قوماندانی امنیه هرات عملیات مشترکی را بالای یک مرکز تولید مشروبات الکولی در شهر هرات اجرا کردند، که در نتیجه آن هشت هزار لیتر شراب و وسایل تولید مشروبات الکولی از آن بدست آمد و کارخانه مذکور تخريب شد.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، دو تن به اتهام ساخت این کارخانه و تولید مشروبات الکولی دستگیر شده اند.

بیش از صد معتاد مواد مخدر در کابل به مراکز ترک اعتیاد انتقال یافتند

شماری از معتادین که از سطح شهر به مراکز درمان اعتیاد برده می‌شوند.

بیش از یک صد معتاد مواد مخدر در شهر کابل به مراکز ترک اعتیاد انتقال یافتند.

محمد ظاهر سلطانی رییس شفاخانه تداوی معتادان ابن سینا می‌گوید، وزارت صحت عامه به همکاری پولیس ۱۶۰ معتاد مواد مخدر را از مربوطات ناحیه‌های اول، دوم، هشتم و دوازدهم شهر کابل جمع آوری و آنان را جهت تداوی به شفاخانه هزار بستر تداوی معتادان مواد مخدر انتقال دادند.

قابل یاد آوری است که چهارده معتاد دیگر نیز از شهر مزار شریف جمع‌آوری و در مرکز تداوی معتادان این شهر بستری شدند.

چهار تن حین قاچاق هیرویین به هند دستگیر شدند

آرشیف

چهار تن هنگام قاچاق هیرویین به خارج از افغانستان دستگیر شدند.

کارمندان اداره تحقیقات حساس معینیت مبارزه با مواد مخدر، چهار تن را که می‌خواستند بیش از چهار کیلوگرام هیرویین را با استفاده از کپسول، در بطن‌های‌شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند، دستگیر کردند.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر می‌گوید، افراد دستگیر شده پس از تحقیقات ابتدایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شدند.

ضبط بیش از هزار لیتر مشروبات الکولی حین قاچاق به افغانستان

آرشیف

بیش از یک هزار لیتر مشروبات الکولی هنگام قاچاق از پاکستان به افغانستان ضبط شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت خوست ۱،۲۰۰ لیتر مشروبات الکولی را که از پاکستان در بوشکه‌های تیزاب بارگیری شده بود، هنگام قاچاق به افغانستان ضبط کرد.

سیف‌الله سرحدی، قوماندان امنیه خوست به رادیو آزادی گفت که دو تن به شمول راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده‌اند.

از قاچاق مواد مخدر کیمیاوی به غزنی جلوگیری شد

آرشیف، مواد مخدر

پولیس غزنی از قاچاق مواد مخدر کیمیاوی به این ولایت جلوگیری کرد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت غزنی با اجرای عملیات در مربوطات مرکز این ولایت، ۱۳ کیلوگرام شیشه، دو کیلوگرام هیرویین و دو کیلوگرام کرستال را ضبط کرد.

از سوی دیگر، فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت، پولیس با اجرایی عملیات در مربوطات ناحیه هفدهم شهر کابل، ۹ کیلو و ۷۲ گرام چرس را ضبط و قاچاقبر آن را دستگیر کرد.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG