لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱ ميزان ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۱۷

اعتراض‌ها در ایران از خوزستان به ولایت‌های دیگر گسترش یافته است


تجمع اعتراض کننده‌ها در خوزستان

گزارش‌ها از گسترش اعتراض‌ها و برگزاری تجمع‌های اعتراضی علاوه بر خوزستان در دیگر ولایات ایران خبر می‌دهند.

در این حال، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، می‌گوید که در شادگان خوزستان به ۴ نفر از مأموران «نیروی انتظامی» هم شلیک شده است.

دیروز یکشنبه ناآرامی‌های خوزستان وارد یازدهمین روز خود شد.

ناآرامی‌هایی که با اعتراض با بی‌آبی در غرب ولایت خوزستان آغاز شد و به اعتراض‌های سیاسی در شرق این ولایت کشیده شد.

در حالی که در روزهای اخیر دامنه اعتراض‌ها برای همبستگی با معترضان خوزستانی به ولایت‌های بوشهر، تهران، اصفهان، لرستان و کرمانشاه کشیده شده، روز شنبه شهر بجنورد در خراسان شمالی نیز شاهد تجمع اعتراضی بود.​

تجمع اعتراض کننده‌ها در خوزستان
تجمع اعتراض کننده‌ها در خوزستان

آنها شعار‌های ضد حکومت سر می‌دادند و می‌گفتند که،«ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «جمهوری اسلامی، نمی‌خواهیم، نمی‌خواهیم.»

خبرهای تأییدنشده‌ای هم از برخی ناآرامی‌ها در شهر ایلام منتشر شده است.

گفته می‌شود اعتراضات این شهر در همبستگی با مردم خوزستان و با حضور چشمگیر زنان انجام شده است.

از ولایت البرز نیز خبر می‌رسد که گروهی از معترضان جاده محمد شهر به کیان مهر را در این ولایت در حمایت از اعتراضات خوزستان برای ساعاتی بستند.

پیش از گسترش اعتراضات به شهرهای یادشده، جمعی از مردم تبریز برای اعلام همبسته‌گی با معترضان خوزستان اقدام به تظاهرات کردند.

حزب اراده ملت ایران، شاخه خوزستان دیروز یک‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای ریشه بحران‌های امروز خوزستان را «مدیریت‌های ناکارآمد محلی و ملی بر منابع آب عنوان کرده که حاصل آن تنش آبی بیش از ۷۰۰ روستا و خشک شدن تالاب‌های این ولایت بوده است.»

بحران بی‌آبی در خوزستان که تابستان امسال شدت بیشتری یافت. علاوه بر عدم دسترسی شهروندان به آب آشامیدنی به زراعت و مالداری هم آسیب جدی وارد کرده است.

XS
SM
MD
LG