لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۳ ميزان ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۵۶

تمام کارمندان اداره‌های فدرال امریکا واکسین کرونا می‌شوند


آرشیف، واکسیناسیون کرونا در امریکا

جو بایدن رئیس جمهور امریکا می‌خواهد، تمام کارمندان اداره‌های فدرالی امریکا واکسین کوید-۱۹ را تطبیق کنند.

در ایالات متحده پالیسی جدیدی در رابطه به کرونا اعلام می‌شود.

مقام‌های قصر سفید می‌گویند، جو بایدن رئیس جمهور امریکا اعلام خواهد کرد که تمام کارمندان فدرالی امریکا باید واکسین کرونا را تطبیق و یا آزمایش‌های هفته‌وار را استفاده کنند.

مقام‌های آگاه امریکا گفته اند که جو بایدن در اوج افزایش نگرانی‌ها در مورد نوع دلتای این ویروس روز پنج‌شنبه (۲۹ جولای) پالیسی جدید را اعلام می‌کند.

این پالیسی آقای بایدن در سرتاسر امریکا چهار میلیون و ۲۰۰ هزار کارمند فدرالی را که نظامیان هم شامل آن‌ها می‌باشند، تحت پوشش قرار می‌دهد.

جو بایدن٬ رییس جمهور امریکا
جو بایدن٬ رییس جمهور امریکا

یک روز قبل از این مقام‌های ایالت نیویورک اعلام کرده بودند که کارمندان دولتی در این ایالت باید تا اول سپتمبر واکسین شوند و یا تیست‌های هفته‌وار کوید ۱۹ را انجام بدهند.

اندرو کومو، والی نیویورک که مرحله واکسین و تیست‌های کرونا در نیویورک و کالفورنیا را تعقیب می‌کند از مقام‌های محلی خواست که این موضوع را جدی بگیرند.

در ماه‌های اخیر مقررات واکسین در شرکت‌های خصوصی، شفاخانه‌ها و پوهنتون‌های تمام کشور وضع شده است.

در دست کم ۱۸ ایالتی که رهبران‌شان از حزب جمهوری خواه می‌باشند با این پالیسی مخالفت‌ها وجود دارد. در این ایالت‌ها نشان دادن سند واکسین و یا ثیوت تست‌های هفته‌وار کرونا منع شده است.

شرکت‌های بزرگ تکانولوژی مانند فیسبوک و گوگل هم در اواخر اعلام کرده‌اند که کارها بزودی در اداره‌های‌شان شروع می‌شود و تمام کارمندان آن‌ها باید واکسین شوند.

مخالفت‌های بعضی حلقه‌ها و مردم در رابطه با واکسین شاید به این ارتباط داشته باشد که این عمل آزادی آن‌ها را محدود می‌کند.

امریکا در بخش ابتلا و تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در صدر فهرست جهان قرار دارد.

نظر به احصاییه‌های رسمی پوهنتون جانز هاپکنز و دیگر بنیاد‌های تحقیقاتی در امریکا تعداد افراد مبتلا شده به کرونا در امریکا به بیش از ۳۴ میلیون و ۶۷۰ هزار نفر رسیده که از این جمله در حدود ۶۱۲ هزار نفر فوت کرده‌اند.

آرشیف٬ بیمار کرونا در امریکا
آرشیف٬ بیمار کرونا در امریکا

در تمام جهان موارد مثبت کرونا به تقریبا ۱۹۶ میلیون نفر رسیده که از این جمله بیش از ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر جان داده اند.

هرچند نوع جهش یافته ویروس کرونا بنام دلتا بسیار کشورها را به مشکل رو به رو کرده اما درجه واکسین هم روزه مره بیشتر شده است. هم اکنون بیش از سه میلیارد و ۹۶۷ میلیون دوز واکسین بر مردم تطبیق شده.

هرچند در یک تعداد کشورهای ثروتمند دست کم یک دوز واکسین بر مردم تطبیق شده و در بسیاری دو دوز واکسین را هم تکمیل کرده‌اند اما سازمان صحی جهان نگران است که واکسین بطور غیر عادلانه تقسیم شده و در بعضی کشورهای بی بضاعت بخاطر تمویل آن در حدود یک فیصد مردم واکسین شده‌اند.

سازمان صحی جهان از کشورهای ثروتمند خواسته که در رساندن واکسین به کشورهای بی بضاعت کمک کنند.

XS
SM
MD
LG