لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۲۶ سنبله ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۰۱

شماری از ورزشکاران حمایت خود را از نیروهای امنیتی افغانستان اعلام کردند


شماری از ورزشکاران و فدراسیون‌های ورزشی در همایشی حمایت خود را از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اعلام کردند.

شماری از ورزشکاران و فدراسیون‌های ورزشی در همایشی حمایت خود را از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اعلام کردند.

خوشحال سروری، رئیس این فدراسیون‌ها گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان از افغانستان دفاع و حفاظت می‌کنند و باید مورد حمایت همۀ مردم قرار گیرند.

حمایت شماری از ورزشکاران و چندین فدراسیون ورزشی از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان.

این فدراسیون‌ها گفتند که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان مدافعان حقیقی این کشور اند و در این زمینه قربانی‌های زیادی داده‌اند.

خوشحال سروری، رئیس فدراسیون‌های پنجگانه افغانستان روز چهارشنبه (۱۳ اسد) در نشستی به این مناسبت گفت که ورزشکاران با یک صدا از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان پشتیبانی می‌کنند.

او افزود: "تمام ورزشکاران که امروز اینجا گردهم آمده‌اند از نیروهای امنیتی و دفاعی خود با یک صدا حمایت می‌کنیم. سخنان من سخنان تمام روسای فدراسیون‌ها و ورزشکاران حاضر در این نشست است."

شمشیر بازی، نشانه‌زنی، دوش، نیزه‌بازی، اسپ‌سواری، شنا و غیره مشمول فدراسیون‌هایی هستند که روسا و ده‌ها عضو آنها در همایش روز چهارشنبه شرکت کردند.

در همین حال، وحید عمر، مشاور رئیس جمهوری افغانستان در امور روابط عامه و استراتژیک در این نشست گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در ولایت‌های گوناگون حمله‌های طالبان را عقب زده‌اند.

وحید عمر، مشاور رئیس جمهوری افغانستان
وحید عمر، مشاور رئیس جمهوری افغانستان

آقای عمر گفت که طالبان هرگز پیشرفت افغانستان را نمی‌خواهند، اما به گفته او، جامعه متنوع افغانستان هرگز عقب‌گرد نخواهد داشت.

او افزود: "هرکسی که کوشش کند روی این جامعه متنوع رنگ سیاه بپاشد و این جامعه را یک رنگ بسازد در این جامعه جای ندارد. طالبان این جامعه را از راولپندی، دوحه و کویته می‌بیند. این جامعه را به ۲۰ یا ۲۵ سال عقب بردن قطعاً ناممکن است. دیشب نعره‌های مردم افغانستان را که شنیدند، مطئین هستم که خجالت شده‌اند".

ذبیح‌الله، سخنگوی طالبان در توییتر نوشته که "الله‌اکبر" شعار این گروه است و با کسانی که این شعار را سر دادند، "حساب و کتاب" خواهد کرد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که چندین ولایت افغانستان به‌ویژه هلمند، هرات، کندهار، تخار و شبرغان گواه درگیری شدید میان نیروهای دولتی و طالبان هستند.

در نتیجه این جنگها ده‌ها غیرنظامی کشته و صدها تن دیگر زخمی شده‌اند و همچنین هزاران تن مجبور به ترک خانه و روستاهای‌شان شده‌اند.

XS
SM
MD
LG