لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۸ سنبله ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۳۳

اقدامات جدید سفر به امریکا؛ همه بازدیدکنندگان خارجی باید واکسین شده باشند


آرشیف، میدان هوایی رونالد ریگان در واشنگتن

حکومت ایالات متحده اقدام‌هایی را روی دست گرفته که بر اساس آن تقریباً تمامی بازدیدکنندگان خارجی باید واکسین کرونا شده باشند.

این را یک مقام قصر سفید دیروز (۴ آگست) گفت.

دلتا نوع جهش یافتۀ ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان از جمله ایالات متحده در گردش است. بر اساس گزارش‌ها، دلتا سریع‌تر سرایت می‌کند و مرگبارتر هم است.

ادارۀ بایدن محدودیت‌هایی سفر را کاهش نداده، اما حالا شرط گذاشته که تقریباً تمامی بازدیدکنندگان خارجی‌ای که از امریکا دیدن می‌کنند باید به صورت کامل واکسین شده باشند.

بر اساس محدودیت‌های فعلی پروازهای بین‌المللی به ایالات متحده به علت گسترش دلتا بسیار کاهش یافته.

آرشیف، بیمار کرونا در امریکا
آرشیف، بیمار کرونا در امریکا

اکنون در اعلامیۀ قصر سفید آمده که کاهش محدودیت‌ها باید به طور مصوون و پایدار صورت گیرد. اما در اعلامیه جدول زمانی‌ای ذکر نشده.

ادارۀ بایدن برای کاهش محدودیت‌ها زیر فشار قرار دارد. برخی متحدان امریکا، شرکت‌های مسافرتی و خانواده هایی که به علت مقررات فعلی از عزیزان‌شان دور مانده اند، خواهان کاهش محدودیت‌های سفر به امریکا هستند.

این در حالی است که بریتانیا گفته، محدودیت‌های سفر به آن کشور را کاهش می‌دهد.

اما مقام‌های بریتانیایی اعلام کرده اند، مسافرانی که از فرانسه به آن کشور می‌آیند حتی اگر به صورت کامل هم واکسین شده باشند، باید قرنطین شوند.

قرار است که تغییرات جدید در بریتانیا از هشتم آگست تطبیق شود.

بر اساس اقدام‌های جدید بریتانیا فرانسه را مجدداً در فهرست کشورهایی قرار می‌دهد که مسافرانشان برای ورود به بریتانیا باید به صورت کامل واکسین شده باشند، البته همان واکسین‌هایی که از سوی نهادهای نظارتی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا تایید شده است.

آرشیف، واکسیناسیون کرونا در فرانسه
آرشیف، واکسیناسیون کرونا در فرانسه

اقدامات تازه در حالی در ایالات متحده اتخاذ می‌شود که برخی کشورهای جهان مثل چین، استرالیا و جاپان گام‌های شدیدی را برای کاهش گسترش نوع دلتا اتخاذ کرده‌اند.

چین گفته، موارد ابتلا به دلتا در این کشور ثبت شده و بنابر این محدودیت‌های مسافرتی وضع شده است. بر اساس ارقام رسمی دیروز ۷۱ مورد جدید در چین ثبت شد.

مقام‌ها در چین مردم را در شهرهای مختلف آن کشور آزمایش کرده و میلیون‌ها نفر در مناطق مختلف با محدودیت رو به رو شده‌اند.

از سوی دیگر، مقام‌ها صدور پاسپورت عادی و اسناد دیگر برای خروج از چین به هدف سفرهایی که "غیرضروری و غیرفوری" خوانده شده، را متوقف کرده‌اند.

در جاپان هم موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا نسبت به گذشته افزایش یافته.

نشان المپیک در جاپان
نشان المپیک در جاپان

توکیو، میزبان بازی‌های المپیک تابستانی، دیروز بیش از ۴ هزار مورد جدید را ثبت کرد.

مقام‌ها در شهر سیدنی استرالیا هم گفته اند که دیروز بدترین روز همه‌گیری کرونا بود. آنان از ثبت بی‌پیشینۀ موارد جدید کرونا و هم پنج مورد مرگ خبر دادند.

مقام‌ها گفتند که از میان پنج درگذشته چهار نفر‌شان واکسین نشده بودند. آنان از مردم خواستند که خود را در برابر ویروس کرونا واکسین کنند.

XS
SM
MD
LG