لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۲۹ ميزان ۱۴۰۰ کابل ۰۰:۴۰

روند توزیع پاسپورت در افغانستان دوباره آغاز شد


پاسپورت افغانستان

مقام‌های حکومت طالبان می‌گویند روند توزیع پاسپورت از امروز سه‌شنبه (۱۳ میزان) آغاز شد و کسانی که پاسپورت‌های شان آماده شده بودند، می‌توانند آنها را به دست آورند.

مولوی عالم گل سرپرست ریاست پاسپورت می‌گوید، نزدیک به ۲۵ هزار پاسپورت که قبل از تغییر نظام کارش تکمیل شده بود آماده توزیع اند: "پاسپورت‌هایی که امور بانکی شان تمام شده پلان داریم اول توزیع آنها تمام شود، فردا و پس فردا تلاش می‌کنیم که از طریق پوسته خانه‌ها به مردم برسانیم و سر از هفته آینده کار آمادگی پاسپورت‌های را آغاز می‌کنیم که قبلاً نوبت گرفته شده بود."

آقای عالم گل می‌گوید، در حال حاضر یک میلیون پاسپورت چاپ شده در افغانستان آماده است و تلاش می‌شود تا برای همه متقاضیان توزیع شود.

مسئولان ریاست پاسپورت به رهبری حکومت طالبان می‌گویند، در ابتدا به مریضان عاجل و دیگر افرادی که نیاز عاجل دارند پاسپورت داده خواهد شد.

آرشیف، روند بایومتریک افراد در ریاست عمومی پاسپورت در کابل
آرشیف، روند بایومتریک افراد در ریاست عمومی پاسپورت در کابل

قاری سعید خوستی سخنگوی وزارت امور داخله به رهبری حکومت طالبان، در این نشست گفت که کارمندان زن نیز در این ریاست به وظایف شان خواسته شدند که با مکانیزم جدا به کارشان ادامه خواهند داد.

کاربران شبکه های اجتماعی نیز از روند توزیع پاسپورت در صفحات شان ابراز خرسندی کرده اند.

طالبان به مردم اطمینان داده اند که بدون کدام فساد و رشوت این روند را به پیش خواهند برد و شش هزار پاسپورت در روز به مردم توزیع خواهند کرد.

بعد از تاریخ ۲۴ اسد به این‌سو از زمانی که طالبان داخل کابل شدند، روند توزیع پاسپورت متوقف شده بود.

XS
SM
MD
LG