لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ دلو ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۴۰

جام جهانی کرکت؛ افغانستان به مصاف اسکاتلند می‌رود


آرشیف٬ مسابقات تیم ملی کرکت افغانستان

تیم ملی کرکت افغانستان امروز نخستین بازی خود را در جام جهانی کرکت ۲۰ اووره در برابر تیم ملی کرکت اسکاتلند بازی می‌کند.

بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان می‌گویند٬ تلاش می‌کنند که با پیروزی در جام جهانی کرکت ۲۰ اووره لبخند را به لبان هموطنان‌شان بیاورند.

محمد نبی عیسی خیل٬ کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان می‌گوید که برای همۀ بازی‌های جام جهانی کرکت ۲۰ اوروه آماده و برای رقابت با هر تیم برنامه‌ریزی کرده‌اند.

محمد نبی روز گذشته (۲ عقرب) در یک کنفرانس خبری که در صفحه رسمی شورای بین‌المللی کرکت بگونۀ زنده نشر شد٬ در پیامی به هواداران تیم ملی کرکت افغانستان گفت: "این پنج بازی است ما برای هر بازی آمادگی گرفته ایم، اگر دوش یا توپ اندازی اسکاتلند است ما برای مقابله با هر کدام آن برنامه‌ریزی کرده ایم، تلاش ما همین است که مطابق پلان هر بازی را به پیش ببریم."

محمد نبی عیسی‌خیل٬ کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان
محمد نبی عیسی‌خیل٬ کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان

تیم ملی کرکت افغانستان در جام جهانی ۲۰ اووره امروز نخستین بازی خود را در برابر اسکاتلند انجام می‌دهد.

این بازی چهارونیم عصر به وقت افغانستان و چهارعصر به وقت میزبان امارات متحده عربی برگزار خواهد شد.

تیم‌های ملی کرکت افغانستان و اسکاتلند از سال ۲۰۱۳ میلادی به این‌سو تا کنون پنج بازی ۲۰ اووره را در برابر هم انجام داده اند که تیم ملی افغانستان هر پنج بازی را برنده شده است.

این دو تیم بار آخر در ۲۰۱۶ میلادی در مسابقه جام جهانی به مصاف هم رفتند که در آن زمان تیم ملی کرکت افغانستان با چهارده دوش برنده شد.

نجیب‌الله زدران که در بخش توپ‌زنی بسیار خوب درخشیده می‌گوید که تلاش می‌کند تا مسابقات را بر اساس پلان به پیش ببرند و به پیروزی نایل شوند.

نجیب‌الله زدران
نجیب‌الله زدران

زدران گفت: "با هر بُرد طبیعی است که روحیه تیم افزایش می‌یابد، امیدوارم که در این جام جهانی نتایج خوبی را برای هم وطنان خود کسب کنیم و بازیکنان ما دست‌آوردهای خوبی داشته باشند و ان‌شاالله خوب باز‌ی‌ها را انجام بدهیم."

پس از بازی با تیم سکاتلند، بازیکنان افغانستان در ۲۹ اکتوبر با تیم ملی کرکت پاکستان به میدان خواهند رفت و پس از آن مسابقه‌های تیم افغانستان با تیم‌های نیمبیا، هند و نیوزیلند برنامه‌ریزی شده است.

میزبانی جام جهانی کرکت ۲۰ اووره امسال به عهده امارات متحده عربی و عمان است.

XS
SM
MD
LG