لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ دلو ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۱۳

ادامه بازی‌های جام جهانی کریکت؛ امروز افغانستان با پاکستان مقابل میشود


تیم ملی کریکت افغانستان

در ادامه بازی های جام جهانی ۲۰ آووره کریکت امروز افغانستان با پاکستان مقابل میشود.

افغانستان و پاکستان در این بازیها که در امارات متحد عرب و عمان انجام میشود، در گروپ دوم هستند.

در آستانه بازی بین تیمهای کریکت افغانستان و پاکستان در مسابقات ۲۰ آووره جام جهانی کریکت، راشد خان بالر مشهور افغانستان و جهان از حامیان دو تیم خواست با یک دیگر درست رفتار کنند.

پیشبینی میشود که تعداد زیاد افغانها و پاکستانی ها برای تماشای این بازی به استدیوم بروند.

دو سال قبل در جریان مسابقه تیم های کریکت افغانستان و پاکستان در انگلستان بین طرفداران دو تیم برخورد صورت گرفت. بازی امروز برای دو تیم مهم و با فشار همراه خواهد بود.

در بازیهای کنونی ۲۰ آووره جهانی پاکستان تا حال در دو مسابقه برنده بوده است. افغانستان یک بازی کرده ولی با تفاوت بزرگ پیروز شده است.

راشد خان دیروز (ششم عقرب) در یک نشست خبری گفت مسابقه با پاکستان همیشه خوب است، اماباید یک بازی پنداشته شود. او تاکید نمود بازی پیام دوستی دارد و طرفداران آن باید از بازی لذت ببرند.

راشد خان، بازیکن مشهور کرکت افغانستان
راشد خان، بازیکن مشهور کرکت افغانستان

آقای خان افزود که از تمام طرفداران و تماشاچیان می خواهد که آرامی را حفظ کنند، از بازی لذت ببرند و آنچه در سال ۲۰۱۹ واقع شد تکرار نکنند.

فرید هوتک رئيس نشراتی کریکت بورد افغانستان در مورد بازی های امروزه به رادیو آزادی گفت: "تیم ملی کریکت افغانستان در جریان مسابقات جام جهانی مسابقه دوم خودرا با تیم ملی پاکستان انجام خواهد داد. قابل یاد آوری است که ملی پوشان آماده‌گی کامل خودرا به این مسابقه گرفته، انشاء الله که در برابرپاکستان نتایج خوب خواهند داشت."

درهمین حال ثقلین مشتاق سر مربی تیم کریکت پاکستان به بازی کنان خود هشدار داد که تیم افغانستان را به نظر کم نبینند. او در‌ آستانه بازی بین تیمهای کریکت افغانستان و پاکستان دیروز گفت تیم کریکت افغانستان در تیم های درجه اول جهانی شامل است و پاکستان باید همانطور با آن بازی کند که با تیم های هندوستان و نیوزیلند انجام داد.

در یک نشست خبری روز گذشته بار بار در مورد سه بالر تیم ملی افغانستان از آقای ثقلین سوال شد. او بدون آنکه نامهای راشد خان، محمد نبی و مجیب را بگیرد گفت: "اینها واقعاً بازی کنان کلیدی تیم افغانستان هستند. آنها در لیگ‌های مختلف خوب درخشیده اند و در جریان بازی بخود اعتماد دارند. آنها بسیار خوب هستند و ماهم باید پلان خودرا عملی کنیم."

پاکستان در مسابقه اول خود با هند با ده ویکت هند را شکست داد که این اولین پیروزی پاکستان در جام جهانی فعلی بود. بعد از آن پاکستان نیوزیلند را هم شکست داد.

قبل از آغاز بازی های جام جهانی ۲۰ آووره چنین ترس وجود داشت که شاید بخاطر موقف طالبان در رابطه با ورزش دختران تیم ملی کریکت افغانستان هم از بازی های جهانی محروم شود.

شورای جهانی کریکت آی‌سی‌سی گفته است وضیعت کریکت زنان را در افغانستان بررسی می کند و در این مورد در ماه آینده طی اجلاسی در دوبی بحث خواهد کرد.

تیم کریکت زنان افغانستان
تیم کریکت زنان افغانستان

بر اساس مقررات شورای کریکت تمام کشورهای عضو این شورا باید تیم کریکت دختران هم داشته باشند. اماکریکت بورد افغانستان به این شورا گفته که افغانستان بر ورزش دختران ممنوعیت جاری نکرده، اما در این ورزش بازی کنان زیاد دختر ندارند.

در حالیکه این موضوعات و حالات افغانستان ذهن کریکت بازان افغان را مشغول ساخته است، راشد خان می گوید که تمام تمرکز وی به بازی های فعلی خواهد بود.

او افزود: آنها دراین فکرنیستند که چه واقع میشود و به این هم فکر نمی کنندکه چه واقع شده زیرا این تحولات از دست و کنترول آنها خارج است.

XS
SM
MD
LG