لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۸ دلو ۱۴۰۰ کابل ۰۴:۴۷

دو کمپ'بسته' مهاجرین در یونان افتتاح شد


مهاجرین در یونان

دو کمپ"بسته" مهاجرین دیروز در یونان افتتاح شد.

کمپ های"بسته" مهاجرین دارای حصارهای سیم خاردار، کمره ها و سایر تجهیزات خاص بوده و دروازه های آن در شب بسته می شود.

حکومت یونان دیروز(شنبه ۶ قوس) دو کمپ جدید"بسته" مهاجرین را افتتاح کرد. این حرکت به دلیل اقدامات موجود محدودکننده در این کمپ های مورد انتقاد، سازمان ها و گروه های حقوق بشر قرار گرفته است.

کمپ های"بسته" مهاجرین در یونان دارای حصارهای سیم خاردار، کمره های نظارتی، اسکنرهای مخصوص اشعه ایکس و دروازه های مغناطیسی اند که در شب بسته می شوند.

مهاجرین در یونان
مهاجرین در یونان

در کمپ های"بسته" مهاجرین آب جاری، تشناب ها و امنیت بیشتر وجود دارد، چیزی که در کمپ های قبلی بدنام در یونان وجود نداشت و شرایط زندگی برای پناهجویان دشوار بود.

به اساس خبرگزاری فرانسپرس، یونان اولین کمپ"بسته" مهاجرین را در ماه سپتامبر در جزیرۀ ساموس افتتاح کرد و قصد دارد دو کمپ دیگر را در جزایر لسبوس و خیوس نیز افتتاح کند.

اما سازمانهای غیردولتی(NGO) گروه های امدادی و خیریه، سازمان ها و نهادهای حقوق بشر نگرانی های شان را در مورد ایجاد این کمپ های جدید"بسته" مهاجرین در مناطق دورافتاده یونان و زندانی ساختن باشندگان آن را مطرح کرده، گفته اند که تردد افراد کمپ ها نباید، محدود شود.

نوتیس میتاراچی وزیر امور مهاجرت یونان افتتاح کمپ های بسته در جزایر لروس و کوس(Kos) را آغاز یک عصر جدید خوانده است.

آرشیف، شماری از مهاجرین در جزایر لسبوس
آرشیف، شماری از مهاجرین در جزایر لسبوس

میتاراچی گفته، جزایر یونان از مشکل مهاجرت و پیامدهای آن پاک خواهد شد و تصاویری که همه از سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به یاد دارند، اکنون متعلق به گذشته است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی، یونان نقطه اصلی داخل شدن بیش از یک میلیون پناهجوی عمدتاً سوریایی، عراقی و افغان بود.

جزایر یونان در بحیرۀ اژه هدف اصلی افرادی است که می خواهند در جستجوی زندگی بهتر، از طریق ترکیه وارد کشورهای اتحادیۀ اروپا شوند.

میتاراچی گفته، جزایر یونان از مشکل مهاجرت و پیامدهای آن پاک خواهد شد و تصاویری که همه از سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به یاد دارند، اکنون متعلق به گذشته است.

در سابه اساس خبرگزاری فرانسپرس، بحران موجود در افغانستان، ترس از موج جدید مهاجرت را در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا برانگیخته و این اتحادیه ۲۷۶ میلیون یورو(معادل ۳۲۶ میلیون دالر امریکایی) را برای ایجاد کمپ‌های جدید برای پناهجویان متعهد شده است.ل ۲۰۱۵ میلادی، یونان نقطه اصلی داخل شدن بیش از یک میلیون پناهجوی عمدتاً سوریایی، عراقی و افغان بود.

آخرین یافته های سازمان ملل متحد نشان می دهد که در حال حاضر حدود ۹۶ هزار پناهجو از کشورهای مختلف جهان به شمول افغان ها، در یونان وجود دارد.

XS
SM
MD
LG