لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۳ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۴:۱۶

چندین کشور اروپایی ویروس کرونا معروف به اومیکرون را ثبت کرده اند


یک شفاخانه درمان بیماران کوید۱۹

چندین کشور اروپایی اعلام کرده اند که نوع جهش یافتۀ جدید ویروس کرونا معروف به اومیکرون را ثبت کرده اند.

چندین کشور اروپایی اعلام کرده اند که نخستین موارد مثبت نوع جهش یافتۀ جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون را ثبت کرده اند.

بریتانیا، بلجیم، جرمنی، دنمارک، جمهوری چک و ایتالیا دیروز (۶ قوس) خبر دادند که موجودیت نخستین موارد این نوع ویروس را در همین کشور ها تایید می کنند.

اومیکرون بار نخست در افریقای جنوبی ثبت شد.

شماری از شهروندان افریقای جنوبی
شماری از شهروندان افریقای جنوبی

این نوع جهش یافتۀ کرونا در اسرائیل، هانک کانگ، روسیه و چند کشور دیگر افریقایی نیز دیده شده.

اکنون محدودیت های جدی بر سفر به افریقای جنوبی وضع شده؛ زیرا بیشتر کسانی که به نوع اومیکرون مبتلا شده اند، به آنکشور سفر کرده بودند.

شیوع بسیار سریع اومیکرون در کشور های اروپایی، چند روز پس از آن صورت می گیرد که افریقای جنوبی پیش از این از تشخیص نخستین موارد آن خبر داد و گفت که شاید این نوع جهش یافته در تمام جهان گسترش یابد.

سازمان صحی جهان به روز جمعه، هشدار داد که اومیکرون شاید نوع خیلی نگران کننده ویروس کرونا باشد.

انتونی فوچی متخصص ارشد بیماری های عفونی امریکا گفته است که نوع اومیکرون در ایالات متحده ثبت نشده، با آنهم افزوده که از موجودیت آن در کشورش متعجب نخواهد شد.

فوچی تاکید کرده که یک نوع ویروس در امریکا دیده شده که قدرت سرایت بیشتر دارد و تحقیق روی آن ادامه دارد.

یک آزمایشگاه آزمایش ویروس کرونا در اسرائیل
یک آزمایشگاه آزمایش ویروس کرونا در اسرائیل

تا هنوز بسیاری از کشور ها در مورد نوع اومیکرون ویروس کرونا بیشتر نمی دانند و گفته می شود که هفته ها وقت خواهد گرفت تا دانشمندان آگاه شوند که این نوع ویروس، بر افراد واکسین شده چی تاثیری خواهد گذاشت، قدرت سرایت و شدت آن در کدام حد است و راه های درمان آن کدام ها بوده می تواند

شماری از متخصصان صحی به این باور اند که شاید نوع اومیکرون قدرت سرایت بالا در افراد واکسین شده داشته باشد.

در عین حال شمار زیادی از سرمایه گذاران بزرگ و کوچک در جهان ابراز نگرانی کرده اند که شاید بار دیگر محدودیت ها در نتیجه همه گیری نوع اومیکرون ویروس کرونا افزایش یابد و آنها باز هم مجبور شوند که بسیاری از کسب و کار ها را ببندند.

با آغاز همه گیری که نزدیک به دو سال از آن گذشت، کسب و کار های زیادی آسیب دیده اند و میلیارد ها دالر زیان مالی به جهانیان وارد شده است.

XS
SM
MD
LG