لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۷ دلو ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۱۴

طالبان ۱۹۸۵ تن را از صفوف شان بیرون کرده اند


افراد گروه طالبان در ولایت ارزگان

طالبان می‌گویند تاکنون ۱۹۸۵ نفر را از صفوف شان بیرون کرده اند.

کمیسیون تصفیه صفوف تحت نظارت وزارت دفاع طالبان تشکیل شده و مدتی قبل کار خود را آغاز کرده است.

عنایت‌الله خوارزمی سخنگوی وزارت دفاع طالبان دیشب به رادیو آزادی گفت که مغرضان و مفسدین که با استفاده از نام امارت و به جامهٔ طالبان، ظلم و ستم کرده و به فساد آغشته بودند، از صفوف امارات اسلامی و اردو تصفیه شده اند: "راپورهایی که تا امشب ما داشتیم، ۱۹۸۵ نفر اخراج شده و آنانی که به فساد و دزدی متهم بودند، به پنجهٔ قانون سپرده شده اند. کمیسیون از این به بعد هم به کار خود با جدیت دوام می‌دهد تا یک اردوی منظم ایجاد شود و هیچ کسی نتواند از نام و جامه مجاهد استفاده نامناسب کند و بر مردم ظلم و خشونت نماید."

اخیراً این کمیسیون گفته که تعداد از آنانی که قرار بود از صفوف طالبان تصفیه شوند، پیش از اعلان تصمیم کمیسیون، صفوف طالبان را ترک کرده اند.

این کمیسیون مدعی است که شماری از "مفسدین" به شمول بقایای حکومت پیشین که دست شان در "فساد آغشته" بود، باعث آزار و اذیت تاجران شده و سرمایه گذاران را مجبور به ترک وطن می‌کردند.

شماری از افراد گروه طالبان در ولایت ننگرهار
شماری از افراد گروه طالبان در ولایت ننگرهار

همزمان، وزارت دفاع طالبان به همکاری وزارت امر به معروف و نهی از منکر در ولایت های مختلف افغانستان برای افراد مسلح خود کورس‌های آموزش رفتار خوب با مردم را برگزار کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع طالبان گفته، آنانی که از صفوف شان تصفیه شده اند، تنها سربازان عادی نبودند، بلکه در میان آنها مقام‌های بلند رتبه نیز شامل اند که به خاطر ظلم و بی رحمی با مردم بازداشت یا از صفوف آنها بیرون کشیده شده اند.

گزارش‌ها می‌گویند، در جمع آنانی که از صفوف طالبان اخراج شده، رؤسای ادارات در ولایات مختلف هم شامل بوده اند.

XS
SM
MD
LG