لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۶ دلو ۱۴۰۰ کابل ۱۱:۵۴

به شمول اطفال ۲۲ تن در اثر طوفان برف و سرمای شدید در مری پاکستان جان باختند


موترهای زیر برف در مری پاکستان

حد اقل ۲۲ تن به شمول اطفال در اثر طوفان برف و سرمای شدید در تفریحگاه کوهستانی مری در نزدیکی اسلام‌اباد جان باخته اند.

مقامات روز شنبه گفتند که این افراد هنگام شب در موترها گیر مانده بودند.

مقامات می‌افزایند که اکثر این افراد به دلیل پائین آمدن درجه حرارت بدنشان جان باخته اند.

عتیق احمد یک افسر پولیس اسلام‌آباد به آژانس خبررسانی اسوشیتد پرس گفت که یک افسر همکار وی با هفت تن از اعضای خانواده خود نیز جان باخته اند.

شیخ رشید احمد وزیر داخله پاکستان گفت جمعه شب در تپه‌های مری تقریباً یک متر برف باریده و صبح روز شنبه هزاران موتر در سرک گیر ماندند.

تا اواخر دیروز هزاران موتر از برف بیرون آورده شدند.
تا اواخر دیروز هزاران موتر از برف بیرون آورده شدند.

عمر محبوب یک تن از مسئولان در مری گفت برف‌باری به اندازۀ سنگین بوده که حتی وسایط پاکاری نیز در ابتدا هنگام شب گیر ماندند. درجه سرما به منفی هشت سانتی گراد پائین آمده بود.

مقامات از نیروهای شبه نظامی و قوای خاص کوهستانی خواستار کمک شدند. تا اواخر دیروز هزاران موتر از برف بیرون آورده شدند، ولی هزارن موتر دیگر هنوز هم در برف گیر مانده بودند.

عمر محبوب گفت که برف اکثریت راه‌های ورودی به مری اواخر روز شنبه پاک شد و نظامیان تلاش می‌کنند که متباقی را نیز پاکسازی کنند.

اردوی پاکستان مکتب‌های را که از سوی نظامیان اداره می‌شوند به پناهگاه موقت تبدیل کرده و به نجات یافته‌گان غذا توزیع کردند.

شیخ رشید احمد وزیر داخله به خبرنگاران گفت که مردم محل نیز در عملیات نجات سهم دارند.

شیخ رشید احمد وزیر داخله پاکستان
شیخ رشید احمد وزیر داخله پاکستان

او می‌گوید: "مردم محل کمپل و غذا توزیع می‌کنند. ما اکنون صرف به موترهای بار به غذا و کمپل اجازه می‌دهیم که مری بروند. همۀ راه‌های ورودی به مری مسدود شده‌اند."

عمله نجات نیز به کسانی‌که در برف گیر مانده بودند کمپل و غذا توزیع کردند، ولی یک تعداد زیاد در اثر سرمای شدید جان باختند.

عبدالرحمن یک داکتر تلاش‌های نجات گفت یک تعداد دیگر امکان دارد در اثر تنفس گاز کاربون مونوکساید بعد از استفاده طولانی از بخاری موترهایشان جان باخته باشند.

مری در ۴۶ کیلومتری شمال اسلام‌آباد یکی از تفریحگاه‌های مشهور زمستانی در پاکستان است که سالانه میلیون‌ها نفر به آن‌جا می‌روند.

XS
SM
MD
LG