لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۴ دلو ۱۴۰۰ کابل ۰۷:۵۶

فرد شماره یک تینس جهان به بازداشتگاه پناهجویان منتقل شد


نوواک جاکوویچ فرد شماره یک تینس در جهان

نوواک جاکوویچ صبح امروز شنبه به وقت ملبورن به همراهی پولیس به بازداشتگاه مخصوص پناهنجویان منتقل شد.

او اکنون با تهدید اخراج از استرالیا روبروست، هرچند هنوز فرصت دارد تا از محکمه تقاضای استیناف کند.

حکومت استرالیا به دلیل آنچه مراعات نکردن مقررات وضع شده برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا می‌داند، ویزۀ این ستاره شماره یک تینس در جهان را لغو کرد.

این اقدام با واکنش تند رئیس جمهور صربستان، کشوری که جاکوویچ شهروند آن است، روبرو شد.

الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان
الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان

الکساندر ووچیچ دیروز جمعه پیام ویدیویی خطاب به دولت استرالیا گفت که صربستان با نوواک جاکوویچ است: "صربستان با نوواک جاکوویچ خواهد بود و صربستان به شما پاسخ خواهد داد، البته با برخورد خیلی خوب نسبت به آنچه شما با جاکوویچ انجام دادید و با حفظ احترام به اصول بین‌المللی. زنده باد صربستان، نوواک، ما با تو استیم."

این واکنش تنها به سیاستمداران خلاصه نمی‌شود.

در ملبورن، شهر میزبان بازی‌های آزاد استرالیا که جاکوویچ یکی از مدعیان قهرمانی در آن است نیز صدای اعتراض تینس دوستان بلند شد.

شماری از هواداران جاکوویچ در بیرون ورزشگاهی که قرار است میزبان بازی‌ باشد تجمع کردند و برای رهایی نوواک جاکوویچ شعار سر دادند.

در عین حال شماری از باشنده‌های ملبورن از اقدام کشور‌شان در مقابل جاکوویچ استقبال کرده و گفته اند با همه باید یکسان برخورد شود.

نوواک جاکوویچ از گرفتن واکسین ضد ویروس کرونا خودداری کرده و گفته است، به دلیل گذشتاندن بیماری، به واکسین کردن کووید-۱۹ نیازی ندارد.

اما مقام‌های استرالیایی می‌گویند جاکوویچ برای این ادعای خود اسناد کافی ارائه نکرده است و می‌تواند تهدیدی برای صحت عامه باشد.

حکم محکمۀ استیناف قرار است فردا یکشنبه صادر شود.

بازی‌های تینس آزاد استرالیا دوشنبه آغاز خواهد شد و اگر محکمه به سود جاکوویچ حکم کند، او می‌تواند در مسابقات سهم بگیرد.

جاکوویچ که یکی از پر دستاورد‌ترین تینس بازان جهان است، در صورتی‌که در مسابقات آزاد استرالیا قهرمان شود، برترین تینس باز تاریخ شناخته خواهد شد.

XS
SM
MD
LG