لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۲۹ ثور ۱۴۰۱ کابل ۰۹:۲۱

عمران خان: حکومت اپوزیسیون را به رسمیت نخواهم شناخت


عمران خان صدراعظم پاکستان

عمران خان صدراعظم پاکستان شب گذشته در یک سخنرانی خطاب به مردم آن کشور گفت که پس از پایان تلاش‌ها برای برکناری او، حکومت اپوزیسیون را به رسمیت نخواهد شناخت.

این اظهارات عمران خان در ادامه بحران سیاسی صورت گرفته که از چند روز به اینسو پاکستان دستخوش آنست.

احزاب مخالف در هفتۀ گذشته طرح سلب اعتماد عمران خان را به پارلمان ارائه کردند، ولی معاون پارلمان آن را رد کرده و به درخواست عمران خان پارلمان را منحل ساخت.

اما ستره محکمه پاکستان روز پنجشنبه این حرکت را باطل و پارلمان را دوباره احیا کرد.

بر اساس حکم ستره محکمه، شورای ملی پاکستان امروز تشکیل جلسه داده و در مورد طرح عدم رای اعتماد عمران خان که توسط شهباز شریف، رهبر اپوزیسیون تدوین شده، رأی گیری خواهد کرد.

انتظار می‌رود که در نتیجه رای گیری پارلمان پاکستان که از ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت محلی آغاز می‌شود، عمران خان از قدرت برکنار شود.

عمران خان در سخنرانی دیروز جمعه خود گفت از اینکه در حکم ستره محکمه اقدام یکشنبه گذشته او مغایر با قانون اساسی خوانده شد، ناراحت است، اما آن را می‌پذیرد.

اپوزیسیون گفته که خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در پاکستان است، اما تنها در صورتی که عمران خان از نظر سیاسی شکست بخورد و لایحه‌ای تصویب شود که شفافیت در انتخابات آینده را تضمین کند.

کمیسیون انتخابات پاکستان گفته که تاریخ احتمالی برگزاری انتخابات ماه اکتبر است، بدان معنی که حکومت جدید پاکستان قبل از برگزاری انتخابات با فشارهای اقتصادی مبارزه خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG