لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۲۹ ثور ۱۴۰۱ کابل ۰۳:۲۸

مسکو: حملات بر قلمرو روسیه سبب افزایش حملات بر کی‌یف خواهد شد


جت های جنگی روسیه

وزارت دفاع روسیه می‌گوید در پاسخ به هرگونه حملات اوکراین بر قلمرو روسیه، حملات نیروهای این کشور بر شهر کی‌یف پایتخت اوکراین افزایش خواهد یافت.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه دیروز جمعه گفت که در پاسخ به هر گونه حملۀ به گفته او "تروریستی" و یا انحراف در قلمرو روسیه، تعداد و مقیاس حملات راکتی بر کی‌یف افزایش خواهد یافت.

این اظهارات پس آن است که وزارت دفاع روسیه نیروهای اوکراین را به هدف قراردادن شهرهای سرحدی این کشور، متهم کرد.

در اعلامیه وزارت دفاع روسیه نیز در مورد افزایش حملات بر شهر کی‌یف هشدار داده شده بود.

این هشدارها یک روز پس از آن صادر شدند که مسکو ۱۴ اپریل با از دست دادن کشتی "مسکوا" در بحیره سیاه، شکست نمادین را متحمل شد. این کشتی پس از متحمل شدن خسارات شدید، در جریان انتقال به بندر غرق شد.

کشتی جنگی روسیه به نام مسکوا که در بحیره سیاه غرق شد
کشتی جنگی روسیه به نام مسکوا که در بحیره سیاه غرق شد

ناتالیا هومنیوک یک سخنگوی نیروهای نظامی اوکراین در جنوب این کشور گفته که جانب اوکراین انتظار دارد که روسیه انتقام بگیرد.

ناتالیا هومنیوک همچنان گفته که حمله بر کشتی"مسکوا" نه تنها به کشتی ضربه زد، بلکه به جاه طلبی های به گفته او "امپریالیستی دشمن" نیز ضربه زده است.

مقامات اوکراینی گفته اند که نیروهای روسیه تقریباً بر همۀ شهرک‌ها در منطقه لوهانسک تیراندازی کرده اند که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از افراد ملکی شده است.

براساس گزارش‌های رسانه های محلی، صدای انفجارهای قدرتمند در کی‌یف پایتخت اوکراین هم شنیده شده است.

وزارت دفاع روسیه گفته که نیروهای روسی ناوقت روز ۱۴ اپریل بر یک فابریکۀ به گفته آنها "نظامی" در خارج از کی‌یف حمله کردند.

روسیه ۲۴ فبروری تهاجم غیر موجه را بر اوکراین آغاز کرد که تا هنوز هم ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG