لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۸ قوس ۱۴۰۲ کابل ۰۵:۰۰

اعضای کابینه جدید پاکستان سوگند وفاداری یاد کردند


شهباز شریف صدراعظم پاکستان
شهباز شریف صدراعظم پاکستان

مراسم تحلیف اعضای کابینه شهباز شریف صدراعظم جدید پاکستان برگزار شد اما هنوز هم وزیر خارجه این کشور مشخص نشده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که به نظر می‌رسد وزارت خارجه پاکستان به بلاول بوتو واگذار خواهد شد، بلاول بوتو فرزند بینظیر بوتو صدراعظم پیشین پاکستان است که در سال ۲۰۰۷ میلادی کشته شد.

ذولفقار علی بوتو پدرکلان بلاول بوتو در ۱۹۷۹ میلادی از سوی حکومت وقت نظامی اعدام شده بود.

بلاول بوتو
بلاول بوتو

در صورت که بلاول بوتو ۳۳ ساله به حیث وزیر خارجه پاکستان تعیین شود در جمع یکی از جوان‌ترین وزرای خواهد بود که مسئولیت ترمیم روابط میان اسلام آباد و غرب را بر عهده خواهد داشت.

این روابط در دوران حکومت عمران خان صدراعظم پیشین پاکستان پس از آن تیره شد که عمران خان واشنگتن را به توطئه برای برکناری‌اش از کرسی صدارت، متهم کرد.

حنا ربانی کهراز حزب پیپلز پارتی که زمانی به حیث وزیر خارجه پاکستان ایفای وظیفه می‌کرد در کابینه جدید پاکستان به حیث معاون وزیر خارجه معرفی شد.

در کابینه جدید پاکستان به رهبری شهباز شریف که سی وزیر دارد، دوازده وزیر از حزب مسلم لیک نواز، ۹ وزیر از حزب پیپلز پارتی، چهار وزیر از جمعیت علمای اسلام، دو وزیر از ایم کیو ایم و سه وزیر دیگر از احزاب کوچک دیگر شامل اند.

محسن داور
محسن داور

محسن دارو نماینده مردم وزیرستان شمالی در پارلمان مرکزی پاکستان در صحبت با رادیو مشال بخش پاکستان رادیو آزادی نسبت به کارکرد و دوام کابینه جدید پاکستان ابراز تردید کرد و گفت:

" پیشبرد این حکومت آسان نخواهد بود زیرا افرادی با عقاید مختلف در آن وجود دارد و پیشبرد این حکومت با موجودیت افراد با عقاید مختلف آسان نخواهد بود."

در هنگام برگزاری مراسم تحلیف کابینه رئیس جمهور در آن اشتراک می‌کند اما عارف علوی رئیس جمهور پاکستان هفته پیش در مراسم تحلیف شهباز شریف به حیث صدراعظم جدید پاکستان اشتراک نکرد و دلیل آنرا خرابی صحتش خوانده است، علوی در مراسم تحلیف اعضای کابینه هم شرکت نکرد.

XS
SM
MD
LG