لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۷ ثور ۱۴۰۱ کابل ۰۲:۱۰

بیشتر از چهل کشور به ارسال کمک های تسلیحاتی به اوکراین تعهد کردند


عکس : محموله کمک های تسلیحاتی کشور عضو ناتو برای تقویت ارتش اوکراین در مقابله با روسیه

وزیران دفاع و مقام های نظامی امریکا و ۴۰ کشور دیگر گفته اند که کمک های بیشتر تسلیحاتی را برای اوکراین فراهم می کنند.

این مقام ها دیروز (۲۶ اپریل) در پایگاه هوایی رامشتاین جرمنی گرد هم آمدند.

لوید آستین وزیر دفاع امریکا گفت، اشتراک کننده های نشست دیروز توافق کردند که ماهانه به صورت حضوری یا آنلاین در مورد اوکراین با هم گفتگو و مشوره کنند.

" باید زمان را از دست ندهیم. نشست امروز آشکار ساخت که چرا هفته های آینده برای اوکراین مهم است. ما باید همزمان با سرعت جنگ در حرکت شویم."

روز گذشته در منطقه مرزی ترانس دنیستر مالدوفا در همسایه گی اوکراین، دو آنتن رادیو با چندین پرتاب بمب تخریب شد. همچنان حملۀ بر یک مرکز نظامی آن کشور نیز صورت گرفت.

وزیر دفاع ایالات متحده : ما باید همزمان با سرعت جنگ در حرکت شویم

در این منطقه که هم مرز با اوکراین است، جدایی طلبان طرفدار روسیه فعال استند.

کریملین گفته که وضعیت در منطقه ترانس دنیستر را از نزدیک نظارت می کند.

از ۲۴ فبروری که تهاجم غیر موجه روسیه بر اوکراین آغاز شده، جو بایدن رئیس جمهور امریکا تا اکنون کمک نظامی ۳.۴ میلیارد دالری با کییف را تصویب کرده است.

او هفته گذشته به پرداخت کمک ۱.۳ میلیارد دالری دیگر تعهد سپرد. انتظار می رود بخشی از این پول برای اسلحه و بخش دیگرش برای کمک با اقتصاد اوکراین مصرف شود.

با گذشت بیش از دو ماه از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین تا هنوز نتیجه جنگ معلوم نیست. خبرگزاری اسوشیتد پریس گزارش می دهد که ایالات متحده امریکا برخی سلاح های پیشرفته و طیاره های بی سرنشین را به اوکراین سپرده و همچنان برنامه های آموزش برای نظامیان اوکراینی را آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG