لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۲ اسد ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۰۹

شکایت باشندگان کابل از افزایش پرچاوی برق


آرشیف - یک پایه تخریب شده برق

همزمان با گرم شدن هوا نبود برق و افزایش پرچاوی‌ها باشندگان کابل را نگران کرده است.

آنان از حکومت طالبان انتقاد دارند که با گذشت بیش از دو هفته از منهدم شدن پایه‌های برق وارداتی هنوز روند برق به گونۀ عادی برنگشته است.

سیف الله، یکی از باشندگان کابل در مورد به رادیو آزادی گفت: "ما پس از منهدم شدن پایه‌های برق در سالنگ برق منظم نداریم از طرف روز هیچ برق نیست اما از طرف شب هم فقط برای چند ساعت محدود میاید که برای ما بسنده نیست."

احمد منصور، باشندۀ دیگر کابل نیز شکایت مشابه دارد و از حکومت طالبان می‌خواهد تا این مشکل را حل کند: "هوا گرم شده ما برای نگهداشت غذا و سرد کردن خانه به یخچال و کولر و پکه نیاز داریم اما چون برق نیست با مشکلات زیاد روبه‌رو هستیم از حکومت امارت اسلامی می‌خواهیم که این مشکل را هرچه زود تر حل کند."

سیستم‌های آبرسانی بیشتر بلند منزل‌ها و شهرک‌های رهایشی به فعال بودن سیستم برق ارتباط دارد، در نبود برق ساکنان این شهرک‌ها به خصوص مکروریان‌ها با کمبود آب آشامیدنی روبه‌رو شده اند.

حدود دو هفته پیش شرکت برشنا اعلام کرد که دو پایۀ برق وارداتی در منطقه تاغمه سالنگ جنوبی ولایت پروان از سوی افراد ناشناس منهدم شده است.

این موضوع سبب قطع شدن برق کابل به شمول ۱۰ ولایت دیگر شده است.

پیش از این حکمت‌الله میوندی، سخنگوی این شرکت گفته بود، ترمیم پایه‌های برق منهدم شده دو هفته زمان خواهد برد.

رادیو آزادی تلاش کرد نظر مسئولان شرکت برشنا را در پیوند به پیشرفت کار ترمیم این پایه‌ها بگیرد، اما سخنگوی این شرکت با وجود تعهد حاضر به پاسخگویی در این باره نشد.

پیش از این در زمان حکومت جمهوریت نیز ده‌ها پایۀ برق در مناطق مختلف افغانستان به ویژه سالنگ‌ها منهدم شده و روند برق رسانی به پایتخت و شماری از ولایات دیگر با مشکل روبه‌رو بود.

تخریب پایه‌های برق با انتقاد باشندگان کابل روبه‌رو شده و آنان همواره نظام‌های حاکم در کشور را متهم به عدم تامین امنیت این پایه‌ها کرده اند.

XS
SM
MD
LG