لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۵ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۰۵

اتخاذ تدابیر امنیتی بی‌سابقه در اسلام آباد بخاطر راه اندازی تظاهرات حامیان عمران خان


معترضان در پاکستان

جاده های که به پایتخت پاکستان اسلام آباد وصل می‌شوند همه بسته شده و پولیس برای پراکنده کردن تجمع مردم در شهر های کلان این کشور از گاز اشک آور استفاده کرده است.

عمران خان صدراعظم برکنار شده پاکستان از طرفداران خود خواسته است که چنین تظاهرات را‌ آغاز کنند.

از زمان برکنار شدن عمران خان در رای عدم اعتماد در پارلمان، این ستاره کریکت پاکستان که بعداً به سیاستمدار تبدیل شد با برگزاری اعتراضات فشار را بر حکومت ائتلافی آسیب پذیر این کشور بیشتر ساخته است.

عمران خان قبلاً از طرفدارانش خواسته بود که روز چهارشنبه مردم از مرکز قدرت وی در شهر شمال غربی پشاور تا اسلام آباد راهپیمایی کنند.

او امیدوار بود که در اینجا طرفدارانش از دیگر شهر ها نیز جمع خواهند شد.

یک دوکاندار ۳۴ ساله از پشاور بنام عرفان احمد به خبرگزاری فرانس پرس گفت که کوشش می‌کنند تمام موانع را از راه دور کنند و طبق خواسته رهبر خود عمران خان خود را به اسلام آباد برسانند.

حکومت ائتلافی حاکم در پاکستان تحت رهبری شهباز شریف تعهد کرده که طرفداران عمران خان را متوقف خواهد ساخت و نخواهد گذاشت که این گروه به پایتخت برود. به گفته حکومت نو این گونه گردهمایی سبب تفرقه بین مردم می‌شود و هرج و مرج ایجاد می‌کند.

درگیری پولیس با معترضان در پاکستان
درگیری پولیس با معترضان در پاکستان

پولیس اسلام آباد صبح چهارشنبه یک نقشه ترافیکی را در اطراف اسلام آباد نشر کرد که حضور تعداد زیاد سربازان و کارمندان امنیتی را در داخل و اطراف این شهر نشان می‌دهد.

نقاط مهم رفت و آمد به شهر اسلام آباد توسط پولیس نظارت می‌شود، مخصوصاً رفت و آمد از شهرهای پشاور، ملتان و لاهور.

پولیس در شهر لاهور برای پراکنده کردن طرفداران عمران خان که می‌خواستند موانع را دور کنند، از گاز اشک آور استفاده کرد. در اینجا یک کاروان مردم می‌خواستند بسمت اسلام آباد حرکت کنند.

رانا ثنا الله وزیر داخله پاکستان یک روز قبل گفته بود که به هیچکس نباید اجازه داده شود که پایتخت را محاصره کرده و خواسته های خود را تحمیل کند.

در اسلام آباد و شهر همجوار آن راولپندی تمام مکاتب بسته و امتحانات لغو شدند و در شفاخانه ها حالت اضطراری و آماده باش اعلان شده است.

عمران خان در میان حامیانش
عمران خان در میان حامیانش

اله دیتا کارمند یک مکتب خصوصی در اسلام آباد گفت آنها قبلاً هم اقدامات امنیتی را دیده بودند ولی اقدامات فعلی سابقه ندارد.

بعضی دیگر از باشندگان شهر اسلام آباد می‌گویند که وضع قیود، کار و بار آنها را خراب کرده است. به گفته آنها این برای شان مهم نیست که کی در قدرت است، ولی از دست دادن یک روز درآمد بر زندگی آنها و خانواده های شان تاثیر بسیار منفی می‌گذارد.

XS
SM
MD
LG