لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۶ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۱۶

یک محکمه به طرفداری از عدم انتقال پناهجویان افغان از بریتانیا به رواندا رآی داد


پناهجویان همواره با عبور از راه های دشوار گذر زمیی و بحری خود را به کشور های اروپایی می رسانند.

یک قاضی محکمه بریتانیا روز جمعه در خواست برای انتقال پناهجویان افغان به رواندا را رد کرد و در عوض به پناهنده گان افغان حق داد تا آخرین لحظه برای باقی ماندن در بریتانیا٬ اقدام قانونی کنند.

قرار بود بیش از ۳۰ پناهجوی افغان بر اساس توافق میان کشور افریقایی رواندا و انگلستان٬ از بریتانیا به رواندا منتقل شوند.

بریتانیا در نظر دارد یک تعداد از پناهجویان را که با پنهان شدن در کشتی های بزرگ و یا قایق های کوچک از طریق بحیره مانش خودرا به اینکشور رسانده اند، به رواندا انتقال بدهد تا درخواست پناهنده گی آنها در همان کشور طی مراحل شود. اگر این پروسه موفقانه به پیش برود٬ آنها در رواندا باقی می مانند .

جانتون سویفت قاضی محکمه٬ روز جمعه درخواست این پناهجویان راکه به حمایت اتحادیه کارگری و گروپ های حمایت از پناهجویان ترتیب شده بود رد کرد ، ولی گفت آنها میتوانند تا روز دوشنبه برضد این حکم اقدام قانونی کنند.

پناهجویان و نهاد های دفاع از حوق پناهنده گان نیز همواره خواهان برخورد قانونی و رعایت موازین بشری در برابرکسانی استند که خواستار پناهنده گی و آغاز زنده گی جدید استند.
پناهجویان و نهاد های دفاع از حوق پناهنده گان نیز همواره خواهان برخورد قانونی و رعایت موازین بشری در برابرکسانی استند که خواستار پناهنده گی و آغاز زنده گی جدید استند.

درخواست دیگری نیز در مورد سیاست اخراج از بریتانیا و معامله انتقال مهاجرین به رواندا قبل ازختم ماه جولای٬ وجود دارد.

پناهجویان و سازمان های حامی حقوق آنها تصمیم اخراج این افراد را با منشورهای بین المللی مهاجرت مغایر میدانند و حکم محکمه را غیر بشری می خوانند.

جیمز نیکول وکیل مدافع یک سازمان خیریه که با مهاجرین کار میکند در مورد این حکم محکمه بریتانیا گفت:

«این حکم برای پناهجویان فلاکت بار است . این یک پالیسی بیرحمانه می باشد. ما پناهجویانی داریم که با بیش از صد نفرآنها صحبت کردیم که به آنها گفته شده است که به زور از این کشور اخراج خواهند شد. آنها کسانی هستند که به این کشور داخل شده اند. آنها از کشورهای جنگ زده هستند که با افسرده گی دست و پنجه نرم می کنند . این کار به اندوه آنها می افزاید و افسرده گی بیشتر برایشان ایجاد میکند. این یک رسوائی مطلق است.»

بوریس جانسون صدراعظم بریتانیا و پریتی پاتل وزیر داخله حکومتش ازحکم محکمه که درخواست لغو پرواز به رواندا را رد کرد، استقبال نمودند.

در پرواز روز سه شنبه قرار بود ۳۷ پناهجو از بریتانیا به رواندا انتقال داده شوند.

بریتانیا در مورد این مهاجرین معلومات دقیق نداده ولی سازمانهای حامی پناهجوان می گویند درگروه افرادی که از طریق بحیره مانش به این کشور آمده اند پناهجویان سوریه و افغانستان شامل اند.

XS
SM
MD
LG