لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۲ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۱:۱۶

تیم فوتبال افغانستان چانس صعود به «جام ملت های آسیا» را از دست داد


عکس ارشیف

تیم ملی فوتبال افغانستان در ادامهٔ مسابقات راه یابی به"جام ملت های آسیا" ٬ به روز شنبه با تیم هند به میدان رفت٬ اما موفق نشد تا برنده این رقابت شود.

این بازی ساعت پنج عصر به وقت محلی در استدیوم فوتبال شهر کُلکتۀ در هند آغاز شد و مسابقه با نتیجۀ یک در برابر دو به نفع تیم فوتبال هند پایان یافت.

فیروز مشعوف سخنگوی فدراسیون فوتبال افغانستان ناوقت دیروز به رادیو آزادی گفت:

"متاسفانه شکست در برابر هند بسیار تلخ بود. با توجه به این شکست، افغانستان چانس صعود به جام ملت های آسیا را نخواهد داشت. دو شکست متوالی باعث شد که ما چانس دوم شدن در گروپ خودرا از دست دهیم. این به مفهوم حدف تیم افغانستان از دور مقدماتی است. بسیار روز تلخی بود برای فوتبال ما، با وصف آنکه در نیمۀ دوم تیم ما بسیار خوب بازی کرد، متاسفانه شکست خوردیم."

تیم فوتبال افغانستان در مسابقات راه یابی به"جام ملت های آسیا" با تیم های هند، کمبودیا و هانگ کانگ هم گروه است.

تیم فوتبال افغانستان یک بازی دیگر با تیم کمبودیا را در پیش دارد که به تاریخ پانزدهم جون برگزار میشود
تیم فوتبال افغانستان یک بازی دیگر با تیم کمبودیا را در پیش دارد که به تاریخ پانزدهم جون برگزار میشود

تیم فوتبال افغانستان در نخستین بازی اش در این مسابقات با تیم ملی فوتبال هانگ کانگ مقابل شد و روز چهارشنبۀ گذشته ۱-۲ از هانک کانگ نیز شکست خورد.

تیم فوتبال افغانستان با آنکه چانس صعود به جام ملت های آسیا را از دست داده، اما سه شنبه آینده به مصاف تیم کمبودیا، خواهد رفت.

فیروز مشعوف سخنگوی فدراسیون فوتبال افغانستان در مورد این مسابقه، به رادیو آزادی گفت:

"بازی آخر ما تاریخ ۱۵ جون در برابر کمبودیا خواهد بود و برای هردو تیم جنبۀ تشریفاتی دارد. تیم های هانگ کانگ و هند برای اول و دوم شدن در این گروپ تلاش می کنند."

پس از سقوط دوره اول حاکمیت طالبان در افغانستان، تیم ملی فوتبال این کشور با گرفتن امیتاز خاص از سوی فدراسیون فوتبال آسیا، در مسابقات جام ملت های آسیا بازی کرد، اما برنده نشد.

XS
SM
MD
LG