لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۶ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۳:۱۷

در حمله مردان مسلح دو کارمندان میدان هوایی مولانا جلال الدین محمد بلخی کشته شدند


عکس از آرشیف

شهر مزارشریف دیروز (۲۲ جوزا) باز شاهد یک رویداد مرگبار بود.

این بار موتر حامل کارمندان میدان هوایی مولانا جلال الدین محمد بلخی هدف قرار گرفت.

محمد آصف وزیری سخنگوی قوماندانی امنیه طالبان برای ولایت بلخ در پیامی به رادیو آزادی گفت که تحقیق در مورد این رویداد ادامه دارد: "یکشنبه ساعت سه و نیم پس از چاشت، موتر کاستر بخش تخنیکی میدان هوایی مولانا جلال الدین محمد بلخی در مربوطات حوزه دهم امنیتی، آماج حمله دشمن قرار گرفته که در این حادثه دو کارمند تخنیکی این میدان هوایی جان باخته و شش تن دیگر زخم برداشته. قضیه تحت تعقیب پولیس قرار دارد تا عاملان حمله را به پنجه قانون بسپارند."

این حمله به دنبال چندین رویداد مرگبار در افغانستان به شمول بلخ رخ داده است.

کارمندان فنی میدان هوایی مزارشریف در حالی هدف قرار گرفتند که برخی از مرکز های مهم دولتی به شمول میدان های هوایی افغانستان با کمبود افراد مسلکی روبرو اند.

بسیاری از شرکت های هوایی بین‌المللی به دنبال حاکمیت دوباره طالبان در افغانستان، پرواز های شانرا به کابل و ولایت های کلیدی از سر نگرفته اند.

آنها استدلال می‌کنند که از امنیت مسافران و کارمندان شان برای سفر به افغانستان اطمینان کامل ندارند.

اینسو وزارت ترانسپورت و هوانوردی حکومت طالبان می‌گوید که فعالیت میدان‌های هوایی به صورت منظم ادامه دارد و نیرو های آنها امنیت کامل را برقرار کرده اند.

تا هنوز مسئولیت حمله بر موتر حامل کارمندان میدان هوایی مزارشریف را کسی یا گروهی نپذیرفته است، اما در گذشته مسئولیت چندین رویداد مرگبار در ولایت بلخ را، شاخۀ ولایت خراسان گروه دولت اسلامی معروف به داعش پذیرفته بود.

XS
SM
MD
LG