لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۶ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۹:۰۳

شهر لیسچانسک در شرق اوکراین تحت بمباران سنگین اردوی روسیه قرار گرفته است


تصویر از مقاومت ارتش اوکراین در برابر اردوی روسیه

نیروهای روسیه شهر لیسچانسک در شرق اوکراین را بمباران کردند. مقام‌های اوکراینی از تلفات سنگین در این منطقه خبر داده اند.

لیسچانسک یکی دیگر از شهر های شرقی اوکراین که در سواحل رودخانه سیویرسکی دوینتس واقع است که حالا زیر بمباران شدید نظامیان روسی قرار گرفته است.

روس‌ها هنگامی به این شهر حمله کردند که نیروهای اوکراینی از چند هفته به این سو تنها در سیویرودونیسک مشغول مبارزه اند.

ارتش اوکراین گفته که امروز در لیسچانسک اهداف نظامی و تأسیسات غیرنظامی آنان زیر آتش سنگین توپخانه و راکت نیروهای روسی قرار گرفته است.

سرهی هیدای فرمانده منطقه لوهانسک که مسوولیت لیسچانسک و سیویرودنیسک به عهده اوست در صحبت با تلویزیون دولتی اوکراین گفته در این حملات روس‌ها٬ شماری از مردم کشته شدند او آمار دقیقی ارائه نکرده آقای هیدای سپس در یک بیانیه آنلاین تایید کرده که در نتیجه حملات اخیر رفت و آمد در یکی از راه‌های مواصلاتی مهم ناممکن شده است.

رهبران چندین کشور اروپایی به شمول فرانسه و جرمنی در سفر دو روز قبل به کییف٬ در دیدار با رئیس جمهور اوکراین وعده همکاری های بیشتر نظامی داده اند.
رهبران چندین کشور اروپایی به شمول فرانسه و جرمنی در سفر دو روز قبل به کییف٬ در دیدار با رئیس جمهور اوکراین وعده همکاری های بیشتر نظامی داده اند.

وزارت دفاع بریتانیا که جنگ اوکراین را از نزدیک تحقیق می کند و هر روز در زمینه معلومات استخباراتی منتشر می‌کند٬ امروز اعلام کرده که در۴۸ساعت گذشته نظامیان روسی در حال پیشروی به شهر جنوبی ایزیوم اند و می‌خواهند این شهر را از سمت شمال محاصره کنند.

روس‌ها در زمانی در شرق اوکراین و برخی دیگر مناطق آن به حملات خود شدت داده اند که رهبران چند کشور اروپایی به‌شمول فرانسه و جرمنی دو روز قبل به کییف رفته بودند و به ولودومیر زیلینسکي رییس جمهور این کشور وعده هر نوع همکاری را دادند.

آمریکا هم کمک یک میلیارد دالری در بخش نظامی به اوکراین را اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG