لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۵ اسد ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۲۰

سرمنشی ناتو: جنگ در اوکراین شاید سال ها ادامه یابد


آرشیف - تانک های مربوط به نیروهای مسلح اوکراین

ینس استولتنبرگ سرمنشی ناتو گفته بر اساس واقعیت های موجود جنگ در اوکراین طولانی خواهد بود.

استولتنبرگ در گفت‌وگو با روزنامه جرمنی بیلد ام سونتاگ که امروز (۱۹ جون) نشر شد، تاکید کرده که حمایت از اوکراین نباید پایان یابد.

به گفتۀ او، کمک ها به شمول حمایت نظامی، انرژی و مواد غذایی هزینه زیادی بر می‌دارد، اما او افزوده که باید کمک ها با اوکراین ادامه یابد.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین
ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

در این میان ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در پیام ویدیویی اش دیشب گفت که دفاع از کشورش ادامه می‌یابد: "ما جنوب را برای هیچ کسی نمی‌دهیم. هر چه که مربوط ما می‌شود، باز گردانده خواهد شد. بحیره از اوکراین است و مصون خواهد بود. در میکولایف و اودیسه با نظامیان ما دیدار کردم. با مقام‌های که مسئول دفاع و فعال نگهداشتن هر دو منطقه اند."

همزمان بوریس جانسون صدراعظم بریتانیا به دنبال سفر دیروزش به کی‌یف پایتخت اوکراین، در مطلبی به روزنامه سندی تایمز نوشته که زمان، حیاتی ترین فکتور در وضعیت فعلی اوکراین است.

جانسون همچنان گفته که اوکراین باید از خستگی در دفاع از خودش جلوگیری کند.

روسیه در حال حاضر حملاتش را بر شهر سیویرودونتسک و برخی از شهر های دیگر شرق اوکراین شدت بخشیده.

بازهم بیشتر تمرکز روسیه بر شهر سیویرودونتسک است و اگر آنجا را اشغال کند، بر تقریباً تمامی منطقۀ لوهانسک تسلط خواهد یافت.

اما مقام‌های نظامی اوکراین گفته اند که تا آخرین لحظه از این شهر دفاع خواهند کرد.

از وقوع جنگ شدید و راکت پرانی‌ها امروز (۱۹ جون) هم در چند شهر شرقی اوکراین گزارش داده شده است.

جنگ در اوکراین
جنگ در اوکراین

مرکز فرماندهی نیرو های مسلح اوکراین صبح امروز یکشنبه گفت که نیروهای روس اکنون تلاش‌های نظامی را در مسیر شهر های سیویرودونتسک و باخموت متمرکز کرده اند.

بر اساس گزارش ها، از ۲۴ فبروری امسال و آغاز تهاجم غیر موجه روسیه بر اوکراین، ده ها هزار تن کشته و بیش از ده میلیون تن آواره شده اند. بسیاری این آواره ها، به کشور های اروپایی پناه برده اند.

XS
SM
MD
LG