لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۵ اسد ۱۴۰۱ کابل ۱۲:۲۲

متقاعدین ایرانی بار دیگر دست به تظاهرات زدند


شماری از معلمین مظاهره کننده در ایران

صد ها تن از متقاعدین ایرانی بار دیگر به سرک ها برآمده و از حکومت خواسته اند تا آنچه را در زمینه افزایش حقوق و امتیازات کارمندان بازنشسته وعده کرده بود٬ عملی نماید.

تصاویر ویدیویی پخش شده به روز دوشنبه در رسانه های اجتماعی نشان می دهند که متقاعدین حداقل در شهر های اهواز، کرمانشاه، اراک و رشت گردهم آمده علیه حکومت رئیس جمهور ابراهیم رئیسی شعار می دادند.

این موج تازه اعتراض ها توسط متقاعدین و بازنشته گان در زمانی به راه انداخته می شود که حکومت به تاریخ ششم ماه جون اعلام کرد که حقوق ماهوار آنانی را که معاش حد اقل نمی گیرند، ده در صد افزایش می دهد. اما معترضان عملی کردن مصوبه شورای عالی کار را تقاضا دارند که بر أساس آن حداقل ۳۸ در صد معاش شان بلند می رود.

لایحه افزایش ده درصد معاش متقاعدین هم به مخالفت عدهٔ از قانونگذاران رو به رو شده است.

تعدادی از اعضای مجلس ایران و شماری از متقاعدین می گویند که با در نظرداست بلند رفتن ۴۵ در صد انفلا سیون در ایران ، حقوق آنها خیلی کم است.

مجلس نماینده گان ایران طرح افزایش حقوق و امتیازات معلمین را بررسی کرده است
مجلس نماینده گان ایران طرح افزایش حقوق و امتیازات معلمین را بررسی کرده است


اعتراض های اخیر که در آن اقشار مختلف جامعه اشتراک دارند، چندین بار از سوی نیرو های امنیتی ایران سرکوب شده است.

به طور مثال، اعتراض های گسترده معلمان در ماه گذشته در سراسر ایران توسط قوای امنیتی مختل گردید.

شورای هماهنگی اتحادیه معلمان ایران روز یکشنبه اعلام کرد که ۲۳۰ معلم فعال این اتحادیه در جریان تظاهرات و اعتراضات بازداشت و زندانی شده اند.

اقتصادی ایران به خاطر وضع تعزیرات غرب متضرر شده و شیوع ویروس کرونا اقتصاد این کشور را بیشتر صدمه زده که در اثر آن حداقل دو میلیون نفر وظیفه شان را از دست داده است.

اخیرآ نرخ مواد اولیه در بازاز های ایران نیز افزایش قابل ملاحظه یی کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG