لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۵ اسد ۱۴۰۱ کابل ۱۱:۵۰

اردوی اوکراین عملیات تصرف مناطق از دست رفته را تشدید بخشیده است


شماری از سربازان اوکراینی در خط مقدم نبرد

مقام های اوکراینی می گویند که عملیات نظامی علیه نیروهای روسی را در شرق این کشور شدت بخشیده اند.

اردوی اوکراین قصد دارد تا مناطق تحت تصرف روسیه را دوباره تحت کنترول اوکراین بیاورد.

اردوی اوکراین به روز سه شنبه اعلام کرد که یک انبار مهمات را در شهر نواکاخوفکا که تحت کنترول روسیه قرار دارد، هدف حمله قرار داده که در نتیجه انفجار نیرومند در ساحه رخ داده است.

به گفته مقام های نظامی اوکراین، در این حمله ۲۵ سرباز روسی کشته شده اند٬ توپخانه و وسایط زرهی نیروهای روسی نیز از بین رفته است.

از سوی دیگر خبرگزاری تاس روسیه گزارش داده که هدف حمله اوکراین یک محل ذخیره کود معدنی بود که منفجر شد و باعث تخریب بازار، شفاخانه و خانه های مجاور گردید.

نمایی از شهر خرسون اوکراین
نمایی از شهر خرسون اوکراین


ولادیمیر لیونیتوف رهبر طرفدار روسیه در شهر خرسون اوکراین، این حمله را یک اقدام تروریستی خوانده و افزوده که هفت غیرنظامی در آن کشته و هشتاد تن دیگر زخمی شده اند.

منابع مستقل تا هنوز ادعای دو طرف از درگیری ها و تلفات را تایید نکرده اند.

شهرک نوواکاخوفکا در ۵۵ کیلومتری شهر خرسون در جنوب اوکراین قرار دارد، این منطقه چندی پیش تحت کنترول نیروهای روسی درآمد.

اردوی اوکراین: سربازان روسی در هر قدم با مقاومت اوکراینی ها رو به رو هستند

مقام های اوکراینی گفته اند که شماری زیادی از نیروها را در جنوب مستقر کرده اند تا مناطق از دست رفته به شمول خرسون و بنادر کلیدی را دوباره از تصرف نیروهای روسی بیرون کنند.

روسیه در ۲۴ فبروری حملات گسترده را بر اوکراین آغاز کرد که در نتیجه میلیون ها شهروند اوکراینی مجبور به ترک مناطق شان شده اند.

در حال حاضر بسیاری از بخش های منطقه لوهانسک به دست نیرو های روسی سقوط کرده است. این نیرو ها تلاش دارند تا بر تمامی منطقۀ صنعتی دونباس حاکمیت کامل داشته باشند، اما بر اساس آنچه مقامهای اوکراینی میگویند، نیرو های روسی در هر گام با مقاومت روبه رو هستند.

XS
SM
MD
LG