لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۸ اسد ۱۴۰۱ کابل ۱۰:۲۹

آدم سمیت: پوتین نباید در جنگ اوکراین موفق شود


ادم سمیت رئیس کمیته خدمات نظامی مجلس نمایندگان امریکا هنگام دیدار با ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین

یک عضو برجستۀ کانگرس امریکا میگوید اگر رئیس جمهور روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود٬ هرکسی در جهان خود سرانه صلح و آرامی را تهدید خواهد کرد.

ادم سمیت رئیس کمیته خدمات نظامی مجلس نمایندگان امریکا به رادیو اروپای آزاد/ را دیو آزادی گفت که وی تلاش می کند تا اوکراین هرچه زودتر سی دستگاه سیستم راکت هایی را دریافت کند که کیف خواستار آن است.

اردوی اوکراین خواستار 50 دستگاه ازاین نوع راکت اندازها شده است.

وی افزود که در این جنگ هرطرفی که مسافت دورتر را بتواند هدف قرار دهد درموقعیت بهتری قرار خواهد گرفت.

آقای سمیت دراین گفتگوی اختصاصی با بخش اوکراینی رادیو اروپای آزاد افزود که حملۀ رئیس جمهور پوتین به اوکراین بدلیل این نیست که روسیه احساس خطر میکند٬ بلکه پوتین میخواهد با تهاجم بی رحمانه وبدون توجیه خود قلمرو روسیه را وسعت بخشد.

ادم سمیت وشماری دیگر از اعضای کانگرس از هردو حزب در این اواخر از کیف بازدید و با رئیس جمهوراوکراین ولودیمیر زیلنسکی ملاقات کردند.

دستگاه راکتی پیشرفته هایمرس که ایالات متحده در اختیار اوکراین قرار داده است
دستگاه راکتی پیشرفته هایمرس که ایالات متحده در اختیار اوکراین قرار داده است
پوتین میخواهد با تهاجم بی رحمانه وبدون توجیه خود قلمرو روسیه را وسعت بخشد.

ایالات متحده قبل ازاین شماری از سیستم های راکت انداز نوع هایمرس ( HIMARS) را به اوکراین فراهم کرده است. این دستگاه ها از قابلیت تحرک سریع برخودارند.

در این اواخر سپردن چهار دستگاه دیگر از این دستگاه های راکت انداز به اوکراین تایید شده است .

متحدان غربی نیز سیستم های راکت انداز نوع M270 را به اوکراین فراهم کرده اند. این دستگاه ها می توانند اهداف دشمن را درمسافت بسیار دور در عقب خط مقدم جبهه با دقت مورد اصابت قرار دهند.

آدم سمیت رئیس کمیته خدمات نظامی مجلس نمایندگان امریکا می گوید نفع جهانیان در این است که پوتین در این جنگ پیروز نشود ٬ چون اگر او پیروز شود هرکسی در هر جای به چنین اقدام دست خواهد زد و صلح و امنیت را درجهان تهدید خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG