لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۲ اسد ۱۴۰۱ کابل ۰۴:۳۴

افزایش انفجارها باشندگان کابل را نگران کرده است


آرشیف

وزارت داخلهٔ طالبان تأیید می‌کند که صبح امروز یک‌شنبه یک راکت در منطقهٔ شیرپور کابل بر یک خانه اصابت کرده است.

عبدالنافع تکور، سخنگوی این وزارت در یک پیام نوشتاری به رادیو آزادی گفت: "یک راکت بر یک خانه در منطقهٔ شیرپور کابل اصابت کرده که کدام تلفات ندارد، خانه خالی بود و در آن کسی موجود نبود."

از سوی دیگر شماری از گواهان رویداد و باشندگان شهر کابل از وقوع یک انفجار در منطقۀ دهمزنگ نیز خبر دادند. به گفته آن‌ها، این انفجار صبح وقت صورت گرفته است. تا به حال جزئیات چگونگی این انفجار و تلفات برخاسته از آن در دست نیست.

سخنگوی وزارت داخلهٔ حکومت طالبان هم در این مورد چیزی نگفت.

این در حالیست که پیش از این به تاریخ ۷ اسد (۲۹) جولای در ورزشگاه بین‌المللی کریکت در کابل در جریان بازی‌های لیگ اشپگیزه انفجار رخ داد.

به اساس آمار رسمی دو تن در این رویداد کشته شده و ۱۲ تن دیگر زخم برداشتند.

اما انتونیو گوتریش، سرمنشی سازمان ملل متحد، رامیزالکبروف معاون نمایندهٔ ویژهٔ سرمنشی سازمان ملل متحد و هماهنگ کنندهٔ کمک‌های بشری در افغانستان و منصور خان، سفیر پاکستان در کابل در توییت‌های مختلف تعداد کشته شدگان در ورزشگاه کریکت را ۱۹ تن گفته‌اند، اما آقای گوتریش و منصور خان پس از رد این خبر از سوی طالبان دوباره آن را از توییتر های شان حذف کردند.


رویداد‌های امنیتی اخیر در کابل باشندگان این شهر را نگران کرده است.

نفیسه دانش و پروانه، از باشندگان شهر کابل در این مورد به رادیو آزادی گفتند: "وضعیت امنیتی در کابل رو به وخامت است، حملات انجام می‌شوند، اما گروه‌های آن مشخص نیست، ما نگران هستیم. طالبان باید به وعده‌های خود برای بهبود امنیت عمل کنند."


"در گذشته انفجار‌ها صورت می‌گرفت و اکنون نیز حملات هم صورت می‌گیرد به ویژه در مساجد و اماکن عمومی، بنابر این ما مردم افغانستان نگران هستیم."

طالبان بار‌ها گفته اند که برای حفظ امنیت مردم تلاش می‌کنند، اما با آن هم هر از گاهی رویداد‌های امنیتی رخ می‌دهد.

پیش از این وزارت داخلهٔ حکومت طالبان گفته بود که برای جلوگیری از رویداد‌های امنیتی در کابل، بازرسی‌ها را در راه‌های منتهی به این شهر افزایش داده اند، اما ظاهراً این کار نیز برای بهبود امنیت موثر نبوده است.

XS
SM
MD
LG