لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۱۲ قوس ۱۴۰۱ کابل ۱۱:۲۰

تیم ملی کریکت افغانستان در برابر تیم انگلستان شکست را پذیرفت


تصویر از تازه ترین رقابت میان تیم های انگلستان و افغانستان. سام کوران بازیکن تیم انگلستان پیروزی تیم خود را در برابر دو تن از اعضای تیم ملی کریکت افغانستان فریاد می زند.

در جام جهانی کریکت بیست اورۀ ۲۰۲۲، به روز شنبه تیم کریکت انگلستان با پنج ویکت٬ تیم افغانستان را شکست داد.

تیم کرکت افغانستان با از دست دادن همۀ بازیکنان خود، صد و دوازده رنز(دوش) را به ثمر رساند.

بسیاری ها بر این باور بودند که این هدف برای تیم انگلستان آسان به نظر می رسد، اما این اتفاق نیفتاد و تیم انگلستان پس از اور پنجم، جاس باتلر کاپیتان خودرا از دست داد. به دنبال آن٬ پنج بازیکن تیم خودرا از دست داد و در اوور ۱۹ توانست که خود را به هدف تعیین شده برساند.

بالرهای تیم افغانستان به جز عمرزی همه یعنی به شمول راشد خان، مجیب الرحمن، محمد نبی، فضل الحق فاروقی و فرید احمد هر کدام یک ویکت گرفتند و به جز فرید احمد، در اورهای معین دوش های کمی را انجام دادند.

بازی بعدی تیم افغانستان روز چهارشنبه در برابر نیوزلند است

محمد نبی کاپیتان افغانستان پس از پایان بازی به رسانه ها گفت که این مسابقه یک شروع خوب برای تیم افغانستان در جام جهانی نبود. اما به گفته او مشکل این بود که بیتسمن های تیم افغانستان دوش های کمتر را به ثمر رساندند.

تحلیلگران ورزشی گفته اند که برخی از اعضای تیم ملی کریکت افغانستان دربازی با انگلستان انسجام درستی نداشتند
تحلیلگران ورزشی گفته اند که برخی از اعضای تیم ملی کریکت افغانستان دربازی با انگلستان انسجام درستی نداشتند

بختیار ساحل، مفسر ورزشی کریکت نیز از نظر فنی از بیتسمن های تیم افغانستان انتقاد کرده، به رادیو آزادی گفت:

"این هدف می توانست تا یکصد و سی و پنج و یکصد چهل بلند برود. ولی در نهایت بازیکنان فکر کردند که باید شات های بزرگ بزنند، تا هدف به یکصد و پنجاه برسد که لازم نبود. اگر همانطوریکه ابراهیم و عثمان غنی بازی کردند، تا آخر بازی ادامه می یافت، گرفتن ۲۵ تا سی دوش دیگر هم امکان داشت."

به گفتۀ بختیار ساحل، مشکل دیگر گرفتن توپ توسط تیم افغانستان بود.

تیم های کریکت نیوزلند، سریلانکا، ایرلند و استرالیا میزبان این بازی ها، نیز با افغانستان و انگلستان در این گروپ "الف" قرار دارند.

بازی بعدی تیم افغانستان روز چهارشنبه در برابر نیوزلند است که به روز شنبه تیم استرالیا را با تفاوت هشتاد و نه رنز(دوش) شکست داد.

آرش همایون

XS
SM
MD
LG