لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۳ دلو ۱۴۰۱ کابل ۱۰:۰۴

شورای بین المللی کریکت: کریکت بورد افغانستان حمایت خود را از کریکت زنان ابراز کرد


تصویر آرشیف: تیم کریکت دختران ولایت هرات. بازی های این تیم پس از تسلط طالبان بر افغانستان متوقف گردیده است

شورای بین المللی کریکت گفته است که بورد کریکت افغانستان تعهد خود را برای حمایت از کریکت زنان در پرتو یک سری اصول ابراز کرده است .

شورای بین المللی کریکت یک گروه ویژه را برای نظارت بر وضعیت کریکت افغانستان از چند ماه بدینسو تعیین کرده است .

میرویس اشرف، رئیس کریکت بورد افغانستان روز شنبه در نشست شورای بین المللی کریکت که در ملبورن استرالیا برگزار شد، شرکت کرده بود .

عمران خواجه، رئیس گروه ویژه نظارت کریکت افغانستان به رسانه ها گفته است که بورد کریکت یک اداره مستقل است و آنها تلاش می کنند تا فرصت بازی کریکت را برای همه فراهم کنند .

آقای خواجه در مصاحبه با کرک انفو نشریه اختصاصی کریکت افزوده که برای کریکت زنان چالش هایی وجود دارد، اما آنها برای حل این مشکلات با کریکت بورد افغانستان همکاری می کنند .

اعضای یکی از تیم های کریکت دختران که پس از دست یابی طالبان به قدرت از هم پاشیده است
اعضای یکی از تیم های کریکت دختران که پس از دست یابی طالبان به قدرت از هم پاشیده است

به گفته وی، گروه کاری که برای افغانستان تشکیل شده است، تعهدات کریکت بورد افغانستان را زیر نظر دارد و به شورای بین المللی گزارش می دهد .

پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان در آگسست ۲۰۲۱، شورای بین المللی کریکت یک گروه ویژه برای افغانستان ایجاد کرد تا بر کریکت افغانستان نظارت کند و به شورای بین المللی گزارش دهد .

افغانستان تنها کشور عضو کامل شورای بین المللی کریکت است که تیم کریکت زنان ندارد .

تشکیل تیم کریکت زنان افغانستان در حالی مطرح می شود که طالبان مکاتب دانش آموزان دختر بالاتر از صنف ششم را در افغانستان بسته اند، زنان را از کار و نیز در تصمیم اخیر شان زنان را از حضور در پارک های تفریحی، حمام ها و کلب های ورزشی منع کردند.

XS
SM
MD
LG