لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۴۰۲ کابل ۰۱:۱۱

مردم کنر از نبود خدمات درست و کمبود دفاتر در ولسوالی شیلتن شکایت دارند


تصویر آرشیف: ولایت کنر

مردم در ولسوالی شیلتن ولایت کنر شکایت دارند که این ولسوالی در گذشته هم از نظر افتاده بود و هیچ تلاشی برای بازسازی و انکشاف آن صورت نگرفته و تا این حد که ولسوالی آن تعمیر ندارد و کارمندان آن تا هنوز هم در یک خانه کرائی کارهای روزمره حکومتی را پیش میبرند.

یک بزرگ قومی این ولسوالی حاجی احمد جان به رادیو آزادی در این مورد گفت :

«ولسوالی ما در اینجا تعمیر ندارد و کارهای ولسوالی هم در یک خانه کرائی انجام میشوند. دفتر ولسوالی در یک بنای کهنه است که تماما سه اطاق دارد . در یک اطاق آن دفتر ولسوال است ، در دیگرش دفتر محکمه است و مامورین همه در یک اطاق جمع میشوند. وقتی که در لسوالی جلسه باشد و یا مردم برای کارهای خود به ولسوالی می آیند ، بطور مثال برای گرفتن تذکره ، به بسیار مشکل رو به رو میشوند.»

به گفته حاجی احمد جان در صورت باران ، زلزله یا چکک خطر آن وجود دارد که اسناد از بین بروند و یا خراب شوند. جای برای نشستن و انتظار مراجعین هم نیست.

«مردمی که برای گرفتن تذکره می آیند ، اگر باران شود و در ولسوالی کدام جلسه باشد برای شان جای انتظار نیست . مردم به بسیار مشکلات رو به رو میشوند و همچنان مامورین. ما در گذشته هم بسیارتلاش کردیم . چندین بار به مقام ولایت هم رفتیم. بسیار ریش سفیدان با ما بودند. دسته جمعی به ولایت رفتیم . و حالا هم خواست ما از امارت اسلامی اینست که برای ساختن تعمیر ولسوالی کوشش کند زیرا مشکلات ما زیاد است.»

باشنده گان محل از حکومت طالبان می خواهند که در این ساحه توجه کند و یک تعمیری برای ولسوالی بسازد که جای انتظار و کار داشته باشد و ترس خراب شدن و از بین رفتن را هم کاهش بدهد.

ولایت کنر در نقشه افغانستان
ولایت کنر در نقشه افغانستان

مقامت ولایت کنر هم تائید میکنند که مردم درولسوالی شیلتن مشکلات دارند و آنها از مشکلات مامورین و مردم آگاه می باشند.

سرپرست ریاست اداره اطلاعات و فرهنگ ولایت کنر مولوی نجیب الله حنیف به رادیو آزادی گفت :

ولسوالی شیلتن که یک ولسوالی نو است واقعا تعمیر ندارد . برای تعمیر ضرورت است و خواست مردم هم بجا است. ما هم از مقام ولایت و ارگانهای دیگر تقاضا داریم که این مشکل مردم را حل کنند و برای اعمار تعمیر ولسوالی منظوری گرفته شود، مردم که می آیند برای آنها سرپناه نیست ، برای آنها جای نشستن هم نیست و این یک مشکل عمده می باشد.»

باشنده گان ولسوالی شیلتن ولایت کنر در حالی از نبود تعمیر ولسوالی شکایت می کنند که در سالهای گذشته بسیار مناطق این ولسوالی به شمول مرکز آن بخاطر

حملات توپچی و فیرهای قوای پاکستان از آن سوی خط از بازسازی محروم مانده اند.

شیلتن در شرق مرکز ولایت کنر در کنار دریا در نزدیکی خط دیورند موقعیت دارد که تا سال ۲۰۱۸ مربوط ولسوالی شیگل بود و بعد به ولسوالی مستقل تبدیل شد.

XS
SM
MD
LG