لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۳ کابل ۱۲:۴۰

با وجود تلاش ها برای صلح و آتش بس، جنگ و بمباران در غزه شدت یافته است


جنگ و بمباران در شهر غزه - فلسطین
جنگ و بمباران در شهر غزه - فلسطین

بمباردمان و درگیری ها امروز پنجشنبه در غزه به شدت جریان دارد. این رویداد ها پس از آن رخ میدهد که واشنگتن گفت اسرائیل با تعیین ضرب الاجل دیگری برای مذاکرات لغو شده، موافقت کرده است.

بمباردمان و درگیری ها در غزه در حالی جریان دارد که شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه (۲۵مارچ) خواستار آتش بس فوری در غزه و آزادی گروگان ها از چنگ گروه تندرو حماس شد.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا گروه تندرو حماس را یک سازمان ترویستی می خوانند.

بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسرائیل پس از نشست شورای امنیت به دلیل رأی مثبت امریکا در شورای امنیت به قطعنامه برقراری آتش بس در غزه، سفر هیئت اسرائیلی به واشنگتن را لغو کرد.

بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسرائیل
بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسرائیل

واشنگتن از صدراعظم بنیامین نتانیاهو به دلیل تلفات غیرنظامیان و جلوگیری از ارسال مواد غذایی به غزه، انتقاد کرد.

امریکا، همچنین از اسرائیل خواست که از عملیات زمینی در شهر رفح در جنوب غزه خودداری کند، زیرا این منطقه، پر از آواره گان است. غیرنظامیانی که به دلیل جنگ به آنجا پناه برده اند.

شماری از رهبران جهان هم هشدار داده اند که جنگ در رفح وضعیت وخیم بشری ۲.۴ میلیون باشندهٔ غزه را بدتر خواهد کرد.

بر اساس گزارش وزارت صحت در نوار غزه، خبرگزاری فرانسه خبر داد که تعداد فلسطینیان کشته شده در جنگ بین اسرائیل و فلسطینی ها در بیش از پنج ماه گذشته به سی و دو هزار ۵ صدو ۵۲ تن افزایش یافته است. این تلفات شامل بیش از شصت نفر است که در بیست و چهار ساعت گذشته کشته شده اند.

ویرانی های ناشی ازجنگ در غزه
ویرانی های ناشی ازجنگ در غزه

وزارت صحت نوار غزه گزارش می دهد که از هفتم ماه اکتوبر پارسال تاکنون تعداد مجروحان این جنگ به نزدیک به ۷۵ هزار تن رسیده که از این تعداد بیش از ۹۰ نفر در بیست و چهار ساعت گذشته مجروح شده اند.

جنگجویان گروه حماس در هفتم ماه اکتوبر سال گذشته میلادی بر برخی مناطق اسرائیل، حمله کردند، حدود ۱۲۰۰ تن را کشتند و ۲۴۰ تن دیگر را گروگان گرفتند.

به دنبال آن، اسرائیل حملات خود را بر نواز غزه آغاز کرد که تاکنون ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG