لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۶ حوت ۱۴۰۲ کابل ۰۵:۵۷

آر اس اس

آر اس اس

آر اس اس RSS

آر اس اس چیست؟
آر اس اس مخفف از چند کلمه بوده، ازنشر واقعی و بسیط یک مطلب در چندین آژانس خبری (Really Simple Syndication) اخذ شده است. سندیکای واقعی بسیط تکنولوژی ایست که امکان دسترسی به اطلاعات ویب سایت را به مساعد ترین وسیله ممکن می سازد. بجای اینکه هر بار یک ویب سایت را بخاطر جستجوی معلومات و در یافت اطلاعات در مورد یک مسئله مشخص بررسی کنید، برنامه را می توان طوری عیار ساخت که از طریق آر اس اس(RSS) اطلاعات مورد علاقه، به مجرد اینکه در سایت مورد نظرنشر می گردد، بصورت اتوماتیک به کمپیوتر شخصی شما داونلود شود.

چطور می توان استفاده از آر اس اس را آغاز کرد؟
در مجموع به خاطر آغاز کار، شما به یک برنامهٌ خبر خوان (news reader) ضرورت دارید. خبر خوان برنامهٌ است که منابع (RSS) را بخاطر یافتن اطلاعات تازه نشر شده، بررسی می کند. برنامه های مختلف خبر خوان (news reader) وجود دارند. بعضی برنامه های خبر خوان از طرق ویب براوزر ها (browsers) قابل دسترسی بوده، برخی دیگر برنامه های اند که بصورت مستقل داونلود شده و در کمپیوتر نصب می شوند.

به همهٌ برنامه های خبر خوان که از طرق ویب براوزر ها (browsers) قابل دسترسی اند، می توان از طریق هر کمپیوتر و در هر محل دسترسی حاصل کرد. در حالیکه برنامه های مستقلاٌ داونلود شدهٌ (RSS) صرف از طریق همان کمپیوتری که در آن نصب شده اند، قابل دسترسی میباشند. این مسئله کاملاٌ شبیهٌ داونلود و نصب برنامهٌ اوت لوک (Outlook) برای ایمل و یا برعکس استفاده از خدمات ایمل موجود انترنتی چون هات میل (Hotmail) از طریق انترنت می باشد.

برنامهٌ های مستقل آر اس اس (RSS)

می توان از ویب سایت گوگل (Google) که یک وسیلهٌ بسیط می باشد استفاده کرد. شما می توانید برنامه های مختلف خبر خوان(news reader) برای زبان های مختلف با انجام یک عملیهٌ سادهٌ جستجو در انترنت پیدا کنید.

زمانی که برنامه خبر خوان (news reader) مورد علاقهٌ تان را انتخاب کردید، صرف باید محتوی اطلاعات مورد نظر که می خواهید در خبر خوان دریافت شود، را باید انتخاب کنید. این عملیه را می توان با یافتن و اشتراک در منابع (RSS) مورد نظر انجام داد.

برنامهٌ های آر اس اس (RSS) قابل دسترسی از طرق ویب براوزر ها(browsers)
Your browser may not support display of this image.برنامه های موزیلا فایرفاکس (Firefox)، مایکروسافت انترنت اکسپلورر (Explorer 7.x) و براوزر های اوپرا(Opera) استفادهٌ منبع (RSS) را پشتیبانی می کنند. اگر شما بالای منبع آر اس اس (RSS) کلیک کنید، بصورت اتوماتیک ویب براوزر(browsers) آنرا باز خواهد کرد. در قسمت بالای صفحه از شما پرسش می شود که آیا می خواهید به آر اس اس اشتراک کنید، اگر بلی، آنرا در کجا ثبت خواهید کرد؟ این عملیه بصورت اتوماتیک در برنامه موزیلا فایرفاکس، برنامه های بلوک لاین (Bloglines)، مای یاهو (My Yahoo) و گوگل (Google)، درصورتیکه نشانی ها (Bookmarks) فعال باشد، پروگرام شده است.

بعد از آنکه به آر اس اس (RSS) اشتراک کردید، آخرین و تازه ترین اخبار و اطلاعات ویب سایت ما را بصورت اتوماتیک دریافت خواهید کرد.

XS
SM
MD
LG