لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۶ حوت ۱۴۰۲ کابل ۰۷:۳۲

انتخاب حروف (Fonts)

حروف یا فونت ها

اشکال حروف یا فونت ها

ویب سایت دری رادیو آزادی از اشکال حروف یا فونت ها و کرکتر های خاص زبان دری استفاده می کند. شاید در برخی از موارد این فونت ها و کرکتر های خاص زبان دری توسط اشکال معمولی فونت ها به شکل درست قابل مشاهده نباشند. روی همین دلیل بخاطر دریافت و مشاهدهٌ دقیق و درست فونت ها و کرکتر های خاص ویب سایت دری رادیو آزادی، لازم است تا از یک و یا چند فونت یونیکود (Unicode) استفاده شود.

اگر شما گاهی در ویب سایت دری رادیو آزادی بجای حروف و کرکتر ها، بکس های نظیر(□) و یا هم علامت (؟) را مشاهده کنید، به این مفهوم است که در سیستم شما یک و یا چند فونت لازم برای ویب سایت دری رادیو آزادی نصب نشده است.

فونت تایمز نیو رومن (Times New Roman MS)

فونت تایمز نیو رومن با برنامهٌ میکروسافت آفیس(Microsoft Office) شامل می باشد. برای دریافت رهنمایی لازم در زمینهٌ نصب فونت تایمز نیو رومن، لطفاٌ به آدرس ذیل مراجعه کنید:

Microsoft Office 2003

فونت آریل یونیکود (Arial Unicode MS)

فونت آریل یونیکود با سیستم عامل ویندوز(Microsoft Windows Operating System) ضمیمه شده، بصورت اتوماتیک یکجا با سیستم عامل ویندوز در کمپیوتر نصب می گردد.

در صورتیکه شما از سیستم عامل ویندوز و یا میکروسافت آفیس استفاده نمی کنید، بخاطر مشاهده و دریافت دقیق و درست ویب سایت دری رادیو آزادی و سایر ویب سایت های مربوط به رادیو آزادی، شما شاید بتوانید یک فونت متناوب و جایگزین دیگر را بجای فونت آریل یونیکود و یا لینوتایپ پله تینو را از طریق انترنت جستجو و پیدا کنید.

XS
SM
MD
LG