لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۲۹

شاروالی کابل تصاویر کاندیدان را از مناطق ممنوعه دور می کند


شاروالی کابل دور کردن تصاویر نامزدان ریاست جمهوری را از مناطق ممنوعه در شهر کابل آغاز کرده است.

نصب تصاویر برخی از نامزدان ریاست جمهوری در عقب دیوار های منازل رهایشی و سایر محلات ممنوع شده انتقاد کارمندان شاروالی کابل و مردم عام را بر انگیخته است.

برخی از کارمندان شاروالی کابل که در منطقه وزیر محمد اکبر خان این شهر مسوولیت دور کردن تصاویر نامزدان از محلات ممنوعه را به عهده دارند از این وضعیت انتقاد کردند.

کریم یکی از کارمندان ریاست کلتوری شاروالی کابل به روز شنبه در صحبت با رادیو آزادی از نامزدان خواست که با نصب تصاویر شان در مناطق مختلف باعث ایجاد بی نظمی در شهر نشوند:

« کار ما 24 ساعت جریان دارد ما روزانه عکس ها را دور می کنیم اما شب دوباره نصب می کنند، تقاضای ما از کاندیدان اینست که از نصب عکس های پراکنده جلوگیری کرده و سبب بی نظمی در شهر نشوند.»

آقای کریم همچنان گفت، نامزدان باید تصاویر شان را روی بیلبورد های بزرگ در محلات تعیین شده و یا به شکل چوکات در پایه های دو طرف جاده نصب کنند.

پیش از این کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز از نامزدان ریاست جمهوری خواسته بود تا تصاویر شان را در هماهنگی با شاروالی کابل در محلات تعیین شده نصب کنند.

به اساس معلومات این کمیسیون، شاروالی کابل از قبل طرحی را به همین هدف با آنان شریک ساخته است.

در حال حاضر تصاویر برخی از نامزدان در شهر کابل به چشم می خورند که روی دیوار های منازل مسکونی، سفارت خانه ها، دکاکین، شفاخانه های دولتی و سایر محلات نصب شده اما شماری از آنان دوباره از سوی کارمندان شاروال کابل دور شده اند.

کمپاین های انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری افغانستان به تاریخ سیزدهم دلو آغاز شد و تا سیزدهم حمل ادامه می یابد.

در این حال برخی باشندگان کابل نسبت به این مسأله ابراز نگرانی کرده و از نامزدان می خواهند تا تصاویر شان را مطابق به هدایت شاروالی کابل در محلات تعیین شده نصب کنند.

دو تن از باشنده گان کابل در مورد گفتند:
« من آرایشگاه دارم وقتی عقب دکان خود را دیدم فکر کردم که این دکان از کسی دیگر است و یا کدام مرکز انتخاباتی کاندیدان است ما می خواهیم که کاندیدان تصاویر شان را مطابق به هدایت شاروالی در محلات تعیین شده نصب کنند.»

« باید در لوحه ها عکس های شان را نصب کنند این یک کار بی فایده است که نمای شهر را خراب کرده و به دیوار های مردم هم ضرر می رسانند.»


در انتخابات سال های قبل نیز شماری زیاد از نامزدان تصاویر و شعار های تبلیغاتی شان را بروی دیوار ها و محلات منع اعلام شده نصب کرده بودند که این مسأله انتقاد های زیاد را در پی داشت.

مردم می گویند، اگر این بار جلو این مشکل هر چه زود تر گرفته نشود ممکن با آغاز کمپاین های نامزدان شورا های ولایتی بیشتر نامزدان تصاویر شان را در محلات مختلف نصب کرده و سبب افزایش بی نظمی در شهر گردند.

انتظار می رود کمپاین انتخاباتی نامزدان شورا های ولایتی به تاریخ سیزدهم حوت سال روان رسماً آغاز گردد.

جاوید حسن زاده
XS
SM
MD
LG