لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۳ ميزان ۱۴۰۱ کابل ۰۸:۳۰

پنج کارمند شاروالی هرات به اتهام فساد دستگیر شدند


پنج تن ازکارمندان ریاست شاروالی هرات به اتهام فساد اداری ازسوی ریاست امنیت ملی ولایت هرات بازداشت شده و دوتن دیگر تحت تعقیب نهادهای کشفی قراردارند.

مسوولان ریاست سارنوالی هرات می گویند، افراد بازداشت شده ازسوی شماری ازچهره های بانفوذ این ولایت حمایت می شوند.

درجریان سه ماه اخیر بیش ازده تن از کارمندان ریاست شاروالی هرات به ارتباط سوء استفاده وظیفوی بازداشت شده اند.

سمیع الدین رهین رییس سارنوالی استیناف ولایت هرات می گوید: "اخیراً ریاست امنیت ملی هرات پنج تن ازکارمندان ریاست شاروالی هرات را به ارتباط سوء استفاده ازعواید دولت بازداشت کرد و دوسیه های شان به خاطر تحقیق بیشتربه این اداره فرستاده شده است."

آقای رهین می گوید، افراد بازداشت شده متهم به گرفتن پول غیرقانونی از راننده های موترهای باربری درمسیرشاهراه هرات – قندهار اند.

گفته می شود، افراد بازداشت شده چهل درصد عواید ریاست شاروالی در بنادرمختلف این ولایت را حیف میل می کردند، اما سیمع الدین رهین رییس سارنوالی استیناف ولایت هرات می گوید که این قضیه را بعد از تکمیل تحقیقات این اداره از نزد افراد بازداشت شده، ارایه خواهد کرد.

گزارش های وجود دارد که این افراد ازسوی چهره های سرشناس و بانفوذ ولایت هرات حمایت می شوند، اما رییس سارنوالی هرات تاکید می کند که قانون بالای همه افراد در این اداره یکسان تطبیق می شود.

ازسوی هم غلام غوث نیکبین سرپرست ریاست شاروالی هرات گرفتن پول ازسوی کارمندان این اداره را دربنادر مختلف غیرقانونی خوانده و ازن هادهای عدلی و قضایی خواهان بررسی جدی دوسیه های این افراد شده است.

این درحالیست که چندروزقبل پنج تن ازکارمندان ریاست شاروالی هرات به ارتباط همکاری با غاصبین زمین ازسوی ریاست سارنوالی استیناف هرات بازداشت شده بودند.

حالا گزارش های هم وجود دارد که مسوولان سارنوالی هرات افراد بازداشت شده را به ضمانت از قید آزاد ساخته اند.

با این حال گزارش ها میرساند که شماری ازچهره های سرشناس در هرات تلاش های را به راه انداخته اند تا این افراد را ازچنگ قانون رها و دوباره به وظایف شان بازگردنند.

شاهپور صابر گزارشگر رادیو آزادی در هرات

XS
SM
MD
LG