لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۱ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۶:۳۶

خامنه ای: پالیسی های امریکا برای تمام کشور های منطقه یک تهدید است


رییس جمهور روسیه با رهبر مذهبی ایران در تهران ملاقات کرد. رهبر مذهبی ایران در ملاقات دیروزش با رییس جمهور روسیه نقش منطقوی مسکو را بخصوص در مسالهء سوریه موثر و سازنده خواند.

رهبر مذهبی ایران در این ملاقات، پالیسی های ایالات متحده امریکا را برای هر دو کشور ایران و روسیه یک تهدید خوانده گفت، که واشنگتن به خاطر تسلط بر سوریه و همهء منطقه برنامه های دراز مدتی را در نظر دارد.

رسانه های ایرانی به نقل از آیت الله علی خامنه ای رهبر مذهبی ایران می‌نویسند که می‌گوید، پالیسی های امریکا برای تمام کشور های منطقه و بخصوص روسیه و ایران یک تهدید بزرگ به شمار می‌رود.

به گفتهء آیت الله علی خامنه ای این تهدید ها باید به طور عاقلانه و با عمل کرد متقابل خنثی ساخته شوند.

این اولین سفر ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه از ایران پس از سال ۲۰۰۷ میلادی به شمار می‌رود.

او در این دیدار یک جلد نسخه قرآن خطی قدیمی را به رهبر مذهبی ایران، هدیه کرد.

در این دیدار رییس جمهور روسیه گفت، مسکو جمهوری اسلامی را متحد مطمین و قابل اعتماد خود می‌داند.

آیت الله علی خامنه ای رهبر مذهبی ایران در حاشیه اجلاس کشور های صادر کننده گان گاز در تهران با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه ملاقات کرد.

در این نشست که برای یک روز در تهران برگزار شده بود، شماری از مقامات ارشد کشورها به شمول رهبران کشور های ونیزویلا، بولیویا، نایجریا و ترکمنستان اشتراک کرده اند.

روسیه و ایران که هر دو حمایت کننده‌گان عمدهء رییس جمهور بشار اسد در جنگ داخلی سوریه به شمار می‌روند، خواست امریکا و متحدین آن در ارتباط به کناره گیری بشار اسد رییس جمهور سوریه را از قدرت، رد کرده اند.

در این میان حسن روحانی ریس جمهور ایران که دیروز در یک نشست خبری مشترک با ولادیمیر پوتین همتای روسی اش صحبت می‌کرد گفت، ایران و روسیه همکاری های شان را در برابر تروریزم گسترش می‌دهند:

" در زمینه مبارزه با تروریزم آنها فقط سخن می‌گویند و به برخی ازعملیاتی نمایشی می‌پردازند. دو کشور در مقام عمل نشان دادند که می‌خواهند با تروریزم به طور جدی مبارزه کنند. "

حسن روحانی اضافه کرد که تهران در تلاش همکاری وسیع تر با مسکو در سکتور های دیگر نیز می‌باشد.

XS
SM
MD
LG