لینک های دستیابی پذیر

سه شنبه ۲ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۰:۵۴

وزیری: نیروهای افغان برای رهایی مسافرین ربوده شده تلاش می‌کنند


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید، هشت مسافری که حدود ده روز پیش در ولایت کندز از سوی مخالفان مسلح دولت ربوده شدند بزودی از چنگ ربایندگان نجات خواهند یافت.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع روز سه شنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت، نیروهای امنیتی افغان از هر راه ممکن بخاطر رهایی افراد ربوده شده تلاش می‌کنند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع
دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع

وی افزود:

" افرادیکه از سوی مخالفین مسلح ربوده شده‌اند و بعداً چند تن آنها به قتل رسیده‌اند و تعدادی دیگر آنها تا هنوز رها نگردیده‌اند بخاطر رهایی آنها فرقه پامیر ما با وزارت داخله و ریاست عمومی امنیت ملی تلاش می‌نمایند تا آنها رها شوند و بخاطر رهایی آنها از هر راه لازم کار گرفته می‌شود تا برای افراد ربوده شده آسیب نرسد و سلامت رها شوند."

نزدیک به ده روز قبل طالبان مسلح حدود ۱۸۵ مسافر را در ولسوالی علی آباد ولایت کندز از چهار موتر پایین کرده که ۱۵۰ تن آنها را رها ساختند ۱۳ تن را به قتل رساندند و ۲۰ تن آنها را با خود بردند.

نزدیک به ده روز قبل طالبان مسلح حدود ۱۸۵ مسافر را در ولسوالی علی آباد ولایت کندز از موتر پایین کرده و پس از تلاشی ۱۳ تن آنها را به قتل رسانیدند و حدود بیست تن آنها را با خود بردند.

با آنکه مقامات امنیتی افغان گفته اند که افراد ربوده شده همه ملکی اند اما طالبان مسلح با نشر اعلامیه ادعا کرده‌اند که ۲۰ تن آنها نظامیان بودند که لباس ملکی به تن داشتند.

سخنگوی وزارت داخله افغانستان پیش از این گفته است که از جمع ۱۸۵ تن طالبان نه تن را به قتل رسانده، هشت تن را با خود برده‌اند و ده تن‌شان را رها کرده‌اند.

این در حالیست که تا کنون سرنوشت ۱۵ تن از نیروهای اردوی ملی که پس از نشست اضطراری یک هلیکوپتر در ولایت سرپل بدست طالبان افتاده بودند، روشن نگریده‌است.

بخاطر رهایی مسافرین ربوده شده از سوی مقامات حکومتی تا کنون اقدامات عملی نشده‌است
بخاطر رهایی مسافرین ربوده شده از سوی مقامات حکومتی تا کنون اقدامات عملی نشده‌است

از سوی هم امرالدین ولی عضو شورای ولایتی کندز در صحبت با رادیو آزادی ابراز نگرانی کرد که بخاطر رهایی مسافرین ربوده شده از سوی مقامات حکومتی تا کنون اقدامات عملی نشده‌است.

وی افزود:

" از همان روزیکه این حادثه رخ داد تا حالا در بند مخالفین حکومت قرار دارند آنها با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند تا هنوز از سوی نیروهای حکومتی چه مرکز و چه محلی عملیات تصفیوی صورت نگرفته که ساحه تصفیه شده باشد در چند روز حرف می زنند اما تا کنون عمل نشده است."

وی همچنان گفت، معلومات را که موکلین‌شان با آنان شریک ساخته اند نشان می‌دهد که افراد ربوده شده نیروهای اردوی ملی و پولیس هستند.

آقای ولی می‌گوید، طالبان تلاش دارند تا از طریق مسافرین ربوده شده بخاطر رهایی افراد‌شان بالای حکومت افغانستان فشار وارد کنند.

XS
SM
MD
LG