لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۱ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۴۹

سفر شکر الله لودین جوان افغان به اروپا چه انجام داشت؟


شکر الله لودین جوان افغان که در سن ۱۳ سالگی به دلیل نا امنی، فرصت های کم تحصیلی و اقتصاد ضعیف، افغانستان را به قصد کشورهای اروپایی ترک می‌کند.

گفت که آرزو های زیادی در دل داشت اما از یکسو اقتصاد ضعیف از جانب دیگر که می‌دید دوست هایش با آنکه با استعداد و لایق می‌بودند اما در امتحان کانکور بی نتیجه می‌ماندند روز به روز امید خود را از دست می‌داد و آینده خود را در افغانستان بهتر نمی دید سفر راه قاچاق را به سوی کشور های اروپایی پیش گرفت.

شکر الله لودین در سال ۲۰۰۹ راه قاچاق از افغانستان به قصد پاکستان، ایران و دیگر کشورها را در پیش گرفت و ماه ها در راه در دشت‌ها و جنگلات منزل زد که در این مسافت بعضی از دوست هایش نیز در مسیر راه از بین رفتند و با برخورد بد کشور های اروپایی هم روبرو شده بود وی مشکلات زیادی را در راه دیده بود زمانیکه می‌خواست دوباره به کشور برگردد قاچاقبران نگذاشتن که برگردد وی حکایات تلخی از راه سفر قاچاق خود دارد.

آقای لودین، بعد از همه مشکلات و خطرات که به کشور انگلستان می‌رسد تحصیلات عالی را در رشته حقوق و علوم سیاسی پیش می‌گیرد و در برخی حزب ها به خصوص حزب کارگر کار و فعالیت های خود را آغاز می‌کند.

برای معلومات بیشتر در مورد کار و فعالیت های لودین و حکایتی که از مشکلات جوانان افغان در کشور های اروپایی به خصوص لندن دیده برای ما بیان کرده است پس روی این صفحه کلیک نموده بیشتر در مورد شکر الله لودین بشنوید.

همچنان این برنامه را از طریق ویب سایت رادیو آزادی www.radioazadi.comو صفحه فسبوک هوای تازه facebook.hawa e taza.com هم شنیده می‌توانید.

ترتیب کننده برنامه هوای تازه : فروزان حبیب زاده

XS
SM
MD
LG