لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۲:۰۶

عزیزی: ۴۰۰ شورشی و دو جنرال پاکستانی در جوزجان فعالیت می‌کنند


والی جوزجان روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی از حضور ۴۰۰ شورشی خارجی به شمول دو جنرال پاکستانی که در شش کیلو متری ولسوالی قوش تپه تحرکات نظامی را علیه نیروهای امنیتی سازماندهی می‎کند خبر داد.

لطف‎الله عزیزی والی جوزجان می‎گوید مخالفین مسلح دولت که از سه ولایت همجوار تجمع کرده بالای ولسوالی قوش تپه جوزجان حملات تهاجمی را انجام دادند ولی با تلفات سنگینی توسط نیروهای هوایی و زمینی عقب زده شده‎اند. اما مخالفین در تلاش اند که با تصمیم جدی تر دوباره بالای ولسوالی قوش تپه حمله نمایند.

آقای عزیزی از حضور ۴۰۰ نیروی خارجی در ولسوالی قوش تپۀ این ولایت نگرن‎است.

عزیزی: مخالفین در تلاش اند که با تصمیم جدی تر دوباره بالای ولسوالی قوش تپه حمله نمایند.
عزیزی: مخالفین در تلاش اند که با تصمیم جدی تر دوباره بالای ولسوالی قوش تپه حمله نمایند.

وی گفت:

"در مدت یک هفته با تمام امکانات بالای ولسوالی به شدت حمله کردند ولی با مقاومت شدید نیروهای ما روبه رو شدند. هنوز ساحه پاک کاری نشده دو جنرال پاکستانی با خود پول آورده و آمادۀ حملۀ دوباره هستند."

والی جوزجان تأکید کرد که قرار است آنها در آیندۀ نزدیک عملیات گستردۀ نظامی را در این ولسوالی با نیروهای هوایی و زمینی راه اندازی نمایند، تا راه مواصلاتی قوش تپه- شبرغان با هم وصل و نگرانی مردم از این بابت حل گردد.

عزیزی: باز شدن راه قوش تپه یک موضوع حیاتی است.
عزیزی: باز شدن راه قوش تپه یک موضوع حیاتی است.

اما والی جوزجان راه اندازی عملیان و باز کردن راه قوش تپه را بدون همکاری قوای هوایی مشکل دانسته گفت:

"باز شدن راه قوش تپه یک موضوع حیاتی است ما این موضوع را در جلسۀ امنیتی بحث کردیم ولی موضوع را به حکومت مرکزی هم پیش‌نهاد نمودیم تا یک پلان عملیات را تطبیق نماید. البته این عملیات بدون کمک هوایی امکان پذیرفتنی نیست."

این در حالیست که بر اساس گزارش‌ها چندی پیش صدها شورشی بالای این ولسوالی حمله کردند.
آقای عزیزی برای آغاز این عملیات زمانی را مشخص نکرد ولی گفت که در پیوند به این عملیات طرح هایی را برای شورای امنیت ارسال کرده‌اند.

گزارش: محمد عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG