لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۴ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۶:۲۸

ابدالی: استفاده از تروریزم برای اهداف ستراتیژیک باید متوقف شود


شیدا محمد ابدالی سفیر افغانستان در هند

سفیر افغانستان در دهلی جدید می‎گوید، کشورش به مبارزه هند بر ضد دهشت افگنی باور کامل دارد.

شیدا محمد ابدالی گفت، استفاده از تروریزم را به حیث افزار نباید تحمل کرد.

در حالی‎که، روابط بین هند و پاکستان روی مسئله کشمیر به تیره گی گرائیده، سفیر افغانستان در دهلی جدید از آنچه که وی آن را تلاش‌های واقعی هند می‎خواند، در مبارزه با تروریزم قدردانی کرده می‎گوید، استفاده از تروریزم برای تعقیب اهداف ستراتیژیک باید متوقف شود.

شیدا محمد ابدالی بدون این‎که از پاکستان نام ببرد گفت، استفاده از تروریزم را به حیث افزار نباید تحمل کرد و بر علیه آن باید به طور متحدانه مبارزه نمود. او گفت:

"تلاش‎های هند برای صلح و تلاش‎های هند برای تضمین یک منطقه باثبات و صلح آمیز نباید مورد سوال قرار گیرد."

سفیر افغانستان: افغانستان به مبارزه هند بر ضد دهشت افگنی باور کامل دارد.
سفیر افغانستان: افغانستان به مبارزه هند بر ضد دهشت افگنی باور کامل دارد.

سفیر افغانستان در هند در ادامه صحبت خود در اشاره به سخنرانی صدراعظم هند در روز استقلال این کشور در باره وضعیت بلوچستان، گلگیت و کشمیر تحت کنترول پاکستان گفت:

"متاسفانه تروریزم به حیث افزار استفاده می‎شود و آن‎هم تحت عنوان تروریست خوب و بد."

به گفته وی تا زمانی‎که آن‎ها به این محاسبه نادرست، گمراه کنند و نیت بد پایان نه دهند، فعالیت تروریستان دو برابر گسترش خواهد یافت.

آقای ابدالی در ادامه صحبت خود گفت:

" زمان آن فرا رسیده تا دست به دست هم داده استفاده از تروریزم را برای اهداف ستراتیژیک خود متوقف نمایم تا مردم در منطقه به طور صلح آمیز و آرام زندگی کنند."

محمد شیدا ابدالی با اشاره به روابط افغانستان و هند، اتکای کابل به کمک‎های نظامی دهلی جدید را مهم دانسته گفت، آن‎ها تلاش می‎کنند تا روابط دو کشور را در همه عرصه‎ها به شمول دفاعی و امنیتی تقویت بخشند.

ابدالی: داعش به حیث یک پدیده جدید، بدون در نظرداشت این‎که در افغانستان چه می‎کند، در تلاش گسترش نفوذ و کنترول در منطقه می‎باشد.
ابدالی: داعش به حیث یک پدیده جدید، بدون در نظرداشت این‎که در افغانستان چه می‎کند، در تلاش گسترش نفوذ و کنترول در منطقه می‎باشد.

سفیر افغانستان در دهلی جدید که با خبرنگاران صحبت می‎کرد، در ارتباط به گروه تندرو موسوم به دولت اسلامی یا داعش گفت:

"داعش به حیث یک پدیده جدید، بدون در نظرداشت این‎که در افغانستان چه می‎کند، در تلاش گسترش نفوذ و کنترول در منطقه می‎باشد."

به گفته وی فعالیت گروه داعش در حال حاضر فراتر از افغانستان است.

نماینده افغانستان در هند در ادامه صحبت خود ابراز امیدواری کرد که کشورهای منطقه بخصوص هند، پاکستان، چین، روسیه و ایران باید با صداقت کامل دست به دست هم داده و روی ستراتیژی مشترک مبارزه با تروریزم کار کنند.

XS
SM
MD
LG