لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۳۰ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۳:۵۵

علیزی: لوی سارنوالی نمی‎تواند وظیفه ام را به تعلیق در آورد


کامران علیزی رئیس شورای ولایتی هرات

رئیس شورای ولایتی هرات می‌گوید لوی سارنوالی افغانستان نمی‎تواند وظیفه او را به حالت تعلیق قرار دهد.

کامران علیزی تصمیم لوی سارنوالی افغانستان در خصوص ممنوع الخروج بودن اش را عجولانه و یک‎ طرفه توصیف کرد.

بعد از این‎که کامران علیزی یک کارمند دولتی متهم به فساد اداری را از ریاست سارنوالی استیناف ولایت هرات به زور بیرون کرد، لوی سارنوالی افغانستان او را متهم به سوء استفاده از صلاحیت‎های وظیفوی نمود و به مقامات امنیتی هدایت داد تا او را گرفتارنمایند.​

در پهلوی این لوی سارنوالی وظیفه رئیس شورای ولایتی را به حالت تعلیق قرارداده و او را ممنوع الخروج کرده‎است.

رئیس شورای ولایتی بیرون کردن یک فرد مظنون به فساد اداری از ریاست سارنوالی استیناف ولایت هرات را حق خود می‎داند.

علیزی: این تصمیم از صلاحیت کاری لوی سارنوالی افغانستان بالاست.
علیزی: این تصمیم از صلاحیت کاری لوی سارنوالی افغانستان بالاست.

​حالا کامران علیزی رئیس شورای ولایتی در واکنش به این موضوع می‎گوید که این تصمیم از صلاحیت کاری لوی سارنوالی افغانستان بالاست و تنها مردم هستند که در این مورد تصمیم بگیرند.

حالا ده هاتن ازباشندگان مناطق سرحدی افغانستان به حمایت از رئیس شورای ولایتی برآمده و از لوی سارنوالی افغانستان می‎خواهند که در این حصه تجدید نظرکند.

این افراد که درمقابل منزل مسکونی رئیس شورای ولایتی صف بسته‎اند هشدارمی‎دهند در صورتی‎که به خواست‎های شان توجه صورت نگیرد شاهراه هرات- اسلام قلعه و تورغندی را به روی ترافیک مسدود خواهند کرد.

مسئولان در ریاست سارنوالی استیناف ولایت هرات در این مورد ابرز نظری نمی‎کنند اما می‎گویند که به زودی هیات با صلاحیت بخاطرتحقیق این موضوع ازسوی لوی سارنوالی افغانستان به ولایت هرات اعزام می‎شوند.

از سوی هم جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‎گوید اداره محلی حکم لوی سارنوالی افغانستان درخصوص این قضیه را جدی گرفته اطمینان داد که نیروهای امنیتی تلاش خواهند کرد تا حکم لوی سارنوالی را هرچه عاجلترتطبیق کنند.

در یک ماه اخیر تنش‎ها میان ریاست شورای ولایتی با شماری از ادارات محلی در این ولایت بالا رفته‎است.

چندی قبل محافظین مسلح رئیس شورای ولایتی یکی ازسربازان ریاست امنیت ملی را به فیرمرمی بستند.

این روزها ریاست شورای ولایتی هرات روزهای خوشی ندارد.

ریاست امنیت ملی هرات یکی از اعضای این شورا را به اتهام اختطاف بازداشت کرده‎است و همچنان ریاست شاروالی هرات شماری از اعضای شورای ولایتی همراه بایک انجنیر ریاست فواید عامه را در پروژه اسفالت یکی از سرک‎ها ی داخل شهر هرات به اتهام اخاذی و فساد اداری متهم کرده‎است.

اما این‎بارنگاه‎ها همه به سوی هیئت که قرار است از پایتخت افغانستان بخاطر بررسی این موضوع به هرات سفر کنند دوخته شود اما معلوم شود این‎بار این موضوع نتیجه خواهد داد و یا این‎که به مانند دیگر موارد دوسیه آن در همین جا بسته باقی می‎ماند.

گزارش: شاه پورصابرهرات

XS
SM
MD
LG