لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۳ قوس ۱۳۹۶ کابل ۱۰:۰۵

اعلام همکاری امریکا با پاکستان علیه عناصر ضد صلح در افغانستان


وزیر خارجه امریکا می‎گوید کشورش حاضر است در پاکسازی پناهگاه‎های آن عده از عناصری با پاکستان کمک کند که تلاش‎های امریکا برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان را متأثر می‎سازند.

جان کری همچنان گفته‎است پاکستان نیاز دارد تا در مبارزه علیه تروریستان در سرحداتش با دیگر کشور‌ها یکجا شود.

وزیر خارجه امریکا می‎گوید امریکا آماده‌است در پاکسازی پناهگاه‎های عناصری بدی با پاکستان کمک کند که تلاش‎های امریکا برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان را کند می‎سازند.

آقای کری که امروز در پوهنتون تکنولوژی هند در دهلی جدید صحبت می‎کرد از پاکستان خواست علیه تندروان داخلی‌اش اقدام جدی‌تر کند.

کری: ما این را واضح ساخته‎ایم که در پاکسازی پناهگاه‎های بازیگران بدی کمک می‎کنیم.
کری: ما این را واضح ساخته‎ایم که در پاکسازی پناهگاه‎های بازیگران بدی کمک می‎کنیم.

وی افزود:

"این واضح است که پاکستان برای آوردن فشار شدیدتر بر گروه‎های داخلی آن‎کشور که در فعالیت‎های تندرو تروریستی دخیل اند، کارهای برای انجام دادن دارد و پاکستان باید با ما کار کند. ما این را واضح ساخته‎ایم که در پاکسازی پناهگاه‎های بازیگران بدی کمک می‎کنیم که نه تنها روابط میان پاکستان و هند را متأثر می‎سازند بلکه توانایی ما برای رسیدن به صلح و ثبات در افغانستان را نیز متأثر می‎سازند."

کری: پاکستانی‎ها در کشور خود از تروریزم تاحدی زیاد رنج برده‎اند. بیش از ۵۰ هزار تن کشته شده‎اند.
کری: پاکستانی‎ها در کشور خود از تروریزم تاحدی زیاد رنج برده‎اند. بیش از ۵۰ هزار تن کشته شده‎اند.

وزیر خارجه امریکا که مشغول دیدار سه روزه‌اش از هند است از مشکلاتی که پاکستان از ناحیه تروریزم دارد نیز یاد کرده گفت:

"پاکستانی‎ها در کشور خود از تروریزم تا حدی زیاد رنج برده‎اند. بیش از ۵۰ هزار تن کشته شده‎اند و زمانیکه پاکستانی‎ها اقدام می‎کنند، معمولاً این مسئله یک عقب زنی و ضربه شدید را هم دربر دارد که بهایش بیشتر است و این کار را دشوارتر می‎سازد. پس تمام ما نیاز داریم حمایت کنیم و هم درک می‎کنیم که قدم به قدم پیش رفتن مشکل است."

وزیر خارجۀ امریکا دیروز نیز از پاکستان خواهان همکاری در مبارزه علیه تروریزم شده گفت این کشور نیاز دارد تا در مبارزه علیه تروریستان در سرحداتش با دیگر کشور‌ها یکجا شود.

آقای کری دیروز در یک نشست خبری مشترک با همتای هندی خود در دهلی جدید گفت که هیچ فرقی میان تروریستان خوب و بد وجود ندارد.

وزیر خارجۀ امریکا با اشاره به شبکه حقانی که در افغانستان فعالیت می‌کند و لشکر طیبه که به حملات در هند مقصر دانسته شده‎است، از پاکستان خواست تا این گروه‌ها را از داشتن پناهگاه در خاکش محروم سازد.

XS
SM
MD
LG